České Budějovice – HBC Nové Strašecí 5:0 (1:0, 2:0, 2:0); 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

I když Středočeši museli čelit místy až drtivému tlaku domácích, osmělovali se stále více k atakům soupeřovy svatyně. Bohužel střely Čadka a Ácse potřebný směr nenašly. Na druhé straně Coufal inkasoval až po obrovském závaru v závěru prvního dějství.

Ani po první a i druhé přestávce přestávce se obraz hry nezměnil. Vyrovnanou partii jen dvakrát „přerušily“ dvě inkasované branky, jinak na soupeřovu branku směřovali své pokusy Brada, Zeman, Čadek, Knobloch, Pošta a Prokop, který také na většinu střel nabíjel…

Kýženého gólu se Novostrašečtí dočkali až v odpolední odvetě, kterou zvládli ještě lépe, než dopolední duel. Několikrát se pěknými kombinačními akcemi prezentovala trojice Knobloch, Prokop, Čadek, až se nakonec jedna z nich ujala. Na 1:1 vyrovnal po akci Prokopa a jeho nezištné přihrávce bojovník Čadek. Až teprve když začali úřadovat rozhodčí, kteří během několika málo minut třikrát po sobě vyloučili Prokopa a k tomu navíc na šest minut i Čadka, docílili domácí rozhodujícího náskoku.

„Do prvního zápasu jsme vstoupili s respektem, protože Budějovice jsou první v tabulce, ale již po pár minutách jsme s nimi hráli vyrovnaný zápas. Bohužel jsme udělali několik chyb, které soupeř dokázal potrestat. I ve druhém zápase jsme pokračovali ve vyrovnané hře. Domácím ale hodně pomohli sudí. Klukům musím poděkovat za skvělý výkon. Odehráli oba zápasy až nadoraz, a to se musí ocenit. Především musím vyzdvihnout výkony Prokopa, Čadka a Knoblocha, jelikož v těchto zápasech prokázali, že patří mezi opory, a strhli s sebou celé mužstvo,“ uvedl novostrašecký lodivod Martin Knobloch.

HBC Nové Strašecí: Coufal – Knobloch, Prokop, Čadek, Ács, Javůrek, Pošta, Brada, Krpelan, Kousek, Haužvic, Olič, Tuček, Zeman, Libovický. Trenér: Martin Knobloch. (hopr)