Kelti Nižbor – HBC Rakovník 2:3 ( 0:0, 1:2, 1:0. pp 0:1)

Rakovničtí vědomi si náskoku ve finálové sérii 2:0 po domácích zápasech začali opatrně, stejně tak Kelti se do útoku zase až tak nehrnuli. A tak se góly začaly na obě strany usmívat až v druhém dějství.

Výborného O. Tvarůžka překonal v úvodu třetiny Smrčka, ale po čtyřech minutách Sýkora našel Pospíšila na 1:1 a následnou dvojnásobnou přesilovku pak Rakovník po kombinaci Polívka, M. Tvarůžek a Pospíšil zužitkoval v těsné vedení.

Závěrečný finálový díl přinesl Keltům vyrovnání na 2:2, a tak se šlo do dramatického prodloužení. V jeho sedmé minutě se k samostatné akci nadechl Pospíšil a poslal míčkem mezi betony Rakovník pro zlatý pohár plný emocí z dlouho očekávaného úspěchu.

„Jsem na náš tým pyšný, dnes jsme nehráli úplně nejlíp, ale je to poslední krok a ten bývá hodně těžký. V sezoně nás podrželi gólmani Dvořák v základní části a O. Tvarůžek v play off, kde se střelecky dařilo hlavně Sýkorovi, dnes nás hattrickem střelecky vysvobodil Pospíšil," uvedl pro Rakovnický deník bezprostředně po zlaté tečce nových krajských přeborníků Martin Tvarůžek.
Nemalou zásluhu na vítězství má skvělá rakovnická parta, které nechyběli ani věrní skalní fanoušci. Martin Tvarůžek se netajil, že na tento rok bude moc rád vzpomínat:

„Pocity z každé výhry jsou nádherné. A když vyhrajete dlouhodobou soutěž, která se skládá ze základní části i těžkého play off, jsou ty pocity ještě sladší! Náš tým celý rok šlapal a táhnul za jeden provaz. Hráli jsme jako tým s velkým T a za to jsem na kluky hrdý! Hokejbalový dědeček a pamětník Míra Tlustý na tento okamžik čekal 15 let a bezprostředně po posledním zápase plakal štěstím, to hovoří za vše… Jménem našeho klubu bych chtěl poděkovat skalním fanouškům, kteří s námi jezdili autobusem do Prahy, Kolína a Berouna. Díky moc všem za podporu!"