GC 85 Rakovník obhajuje z loňské sezóny bronzovou medaili a dobrou výchozí pozici do jarních bojů měla zajistit sestava Michal Šlapák, Ondřej Škaloud, Zdeněk Andr, Jaroslav Řehák, Stanislav Staněk a náhradník David Christou.

V úvodním okruhu rakovničtí hráči odvedli výborný výkon, který zajistil druhé místo se ztrátou jediného úderu na vedoucí SK Tempo Praha. Třetí byl další z favoritů tým MGC Olomouc. Druhý okruh bohužel nevyšel podle představ jak Řehákovi, tak Staňkovi, z čehož rezultoval propad na třetí místo.
V čele se dotáhla Olomouc na Tempo Praha, Rakovník na tuto dvojici ztrácel pouhé čtyři údery. Útok na vítězství v třetím a také posledním okruhu dobře zahájil Michal Šlapák s Ondřejem Škaloudem. Bohužel se k nim připojil pouze Staněk a to na lepší jak třetí místo nestačilo.

Prvenství si po vynikajícím výkonu odvezli hráči MGC Olomouc. Druhý skončil obhájce titulu Tempo Praha. Ostatní týmy už měly velkou úderovou ztrátu.
„Podle očekávání jsme šlapali na paty oběma nejsilnějším týmům. Škoda několika málo chyb zkušených hráčů, které nás odsunuly na bronzový stupínek, druhé místo bylo v našich silách. Nerad chválím jednotlivce, ale dnes zaslouží absolutorium Ondřej Škaloud a Michal Šlapák," zhodnotil domácí boje kapitán Stanislav Staněk.

Souběžně s extraligou jsou výkony hráčů počítány i do soutěže jednotlivců. K bojům o poháry a body do celostátního žebříčku se prezentovalo 70 mužů a 13 žen, vesměs nejlepší hráči a hráčky v celé ČR.

Po odehraných třech okruzích zůstala na čele trojice hráčů se shodným výkonem. Říhu z Tempa Praha, Šmejkala z Olomouce a k překvapení všech i domácího hráče, věkem ještě žáka, Ondřeje Škalouda čekalo nevyzpytatelné play off.

Ondřej bohužel situaci nezvládl a skončil na první překážce. I tak je třetí místo, vzhledem k jeho věku a zkušenostem, fantastickým úspěchem. Vítězem se nakonec stal pražský Říha. Vynikající je i celkově páté místo Michala Šlapáka.