Takový scénář čekal málokdo. Hokejbalisté Nového Strašecí v prvních dvou duelech před domácím publikem propadli. Poprvé během své účasti v play off této soutěže prohráli Bubáci dva zápasy na vlastním hřišti za sebou. Nedařilo se nic. I když výsledky vypadají hrozivě, vývoj tomu tolik neodpovídal.

HBC Nové Strašecí – TJ Kovo Praha 1:6 (0:0, 0:1, 1:5)

Jediným momentem, kdy měli domácí mírně navrch, byla první třetina úvodního duelu. Branku to ale nepřineslo a tak na druhé straně otevřel skóre Košely. Po dvou třetinách tedy 0:1. V úvodu třetí části hry dalo Kovo dvě rychlé branky a zápas poté na několik minut přerušil déšť. Naději vykřesal v přesilovce Sýkora.

Pak měli domácí i další šance, ale na rozdíl jedné branky se nedostali. Zkoušel to Čížek a v dobré pozici byl při přesilové hře i Průša. Ze chvilkového tlaku tak domácí nic nevytěžili a Kovo přidalo další tři rychlé branky.

HBC Nové Strašecí – TJ Kovo Praha 1:5 (1:1., 0:2, 0:2)

Nedělní duel byl od začátku v režii hostujícího týmu. Opět měl navrch a odměnou mu byla branka v páté minutě. Na tu však odpověděl o chvíli později Sýkora a bylo srovnáno. Strašecí na Vorla v brance Kova prakticky nevystřelilo a trestem za to byly dvě branky ve druhé třetině. Odevzdané Strašecí nemělo na to, aby s výsledkem něco dokázalo udělat a inkasovalo ještě dvakrát.

Kouč Moravec měl pro semifinále plnou hlavu práce, jak zamíchat se sestavou. Nehrál Wittmayer a v neděli ani zranění Průša s Krtičkou. Tým pro nedělní duel doplnil bojovník Němec, veterán Oliva a hecíř Gengel. Jak se ukázalo, bylo to málo.

„Všechno bylo špatně, totálně jsme propadli. Máme spoustu zraněných, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Prostě jsme byli u všeho o krok později a co bylo nejhorší – vůbec jsme nestříleli. Série končí, až někdo vyhraje třetí zápas, to se zatím nestalo, a tak není důvod k panice. Svému týmu věřím, že vrátí sérii do Strašecí,“ komentoval sérii Josef Moravec, kouč poražených.

Nové Strašecí má první možnost odvrátit konec sezony v sobotu na Palmovce, kde se hraje od 14:00. Nedělní zápas by začínal ve 13:00.

Nové Strašecí: Šnobl – Duchoň T., Husák, Porcal, Kuna, Benda, Douša, Samšuk, Ryss – Krtička, Sýkora, Daenemark – Průša, Horáček, Čížek – Černý, Pechanec, Němec, Gengel, Oliva, Brožek – Duchoň O.

1. ZÁPAS
Branky: 44. a 45. Svoboda, 24. Košely, 34. Janáček, 38. Štěpanik - 41. Sýkora (Kuna)
Vyloučení: 3:3, využití: 1:2
Střely na branku: 23:34
Diváci: 189

2. ZÁPAS
Branky: 5. Svoboda, 21. Fišer, 29. Zeman, 34. Janáček, 36. Valenta - 8. Sýkora (Černý)
Vyloučení: 9:10, bez využití
Střely na branku: 24:40