Rakovník B - Slavia Praha B 7:3

Oba týmy stavící základ týmu na hráčích juniorského věku předváděly hodně otevřený a ofenzivní hokej. Rychlé útočné výpady zatěžovaly obranu a nechaly vyniknout brankáře na obou stranách.

Hosté dokázali v první čtvrtině vytěžit víc z pohybu a na jejím konci vyhrávat 0:2. Krátká taktická porada na začátku druhé čtvrtiny přinesla domácím víc klidu na hokejky. S jasnou taktikou vstupovali Rakovničtí do druhé čtvrtiny. K obratu zavelely posily z Extraligy , jmenovitě Jakub Šmíd a Tomáš Redlich.

První jmenovaný gólem v přesilovce snížil na 1:2 a druhý jmenovaný následně vyrovnal na 2:2. Rakovnických najednou bylo plné hřiště, posilněni vyrovnávajícím gólem odskočili do konce druhé čtvrtiny na 3:2. Druhá půlka zápasu byla už v režii domácího týmu.
Tým okolo Petra Horníka postupně navýšil skóre na konečných 7:3. Za zmínku stojí snad jen třígólový výkon Jakuba Šmída a výborně chytající Schröder, který svými zákroky přiváděl hosty k šílenství.

Rakovník B - Roller Storm Praha 8:7 po s.n.

Druhý zápas hraný pouhou hodinu po skončení úvodního duelu byl trochu poznamenán únavou domácích, kdežto odpočatí Pražané vlétli na Rakovnické s vidinou tří bodů. V úvodu museli domácí opět mazat dvoubrankové manko a najít recept na úplně jinak hrající celek hostů.
V předchozím utkání byl soupeř spíše ofenzivní, za to tým Roller Storm Praha, tvořený ze starších a zkušených bývalých reprezentantů, preferující systém postupného přechodu do útoku s důrazem na přečíslení soupeře, dělal domácím problém.

I přes již zmiňovanou únavu mělo utkání bláznivý průběh. Nejprve domácí dokázali otočit nepříznivý výsledek z 0:2 na 4:2, pak Pražané převzali otěže zápasu a otočili stav utkání na 4:5.

Dramatické chvíle zápasu nastaly až v poslední čtvrtině. Domácí se opět dostali do zápasu a dokonce sahali po třech bodech, jenže Pražané ještě zabojovali a díky vyrovnávacímu gólu nasměřovali utkání do samostatných nájezdů, ve kterých vynikali hlavně brankáři obou celků. Vítězný gól zápasu padl po backhandovém blafáku domácího Jana Eitlera, který prodloužil domácí neporazitelnost rakovnického týmu.

IHC Rakovník: Schröder – Eitler, Kozák, Bareš, Redlich, Šmíd, Pospíšil, Steigauf, Pfajfer, Veselý, Kutílek. Trenér Petr Horník.

PETR HORNÍK