Pět hlavních zápasů rakovnických borců proti Němcům, kteří se boxem živí, vás nenechá chladnými. Ovšem těšit se můžete i na další souboje, např. MMA, K1, nebo různá vystoupení, která na parketu Kulturního centra v Rakovníku ještě nebyla.

Sám organizátor a trenér pořádajícího TJ TZ Rakovník Radek Červený se postaví Michalovi Bojkovi, trému má velkou a my jsme se zeptali, jestli z pořadatelství, nebo z utkání…

Tak jak to je? Můžete spát, nebo se bojíte?
Přiznám se, že se bojím. Chodím často na záchod a během posledního tréninku, kde jsem si opravdu naložil, jsem si ještě hnul se zády (smích). Samozřejmě mám hodně lítání kolem pořádání, ostatně jako každý rok, ale snad to bude stát za to.

Kdo z domácích boxerů změří sílu proti Němcům a jaké šance na výhru jim dáváte?
Od nás z týmu uvidíte Vláďu Beneše, Denise Bartoše a Sergeye Deutsche. Ještě mám půjčené dva boxery z Berouna, šikovné kluky Reného Molíka a Davida Kratochvíla. Jaké budou šance na výhru, si nedovolím tipovat, ale jedno je jisté. Němci jsou mnohem zkušenější, ten jejich „nejhorší" boxer má 38 zápasů, ostatní třeba i osmdesát. Nicméně musím říct, že na sobě hoši makali, perfektně se připravovali a rozhodně se chystají si zápasy užít.

Na jaké další novinky se mohou diváci těšit?
Všechna vystoupení budou mít něco do sebe. Nově uvidíte zápasy Kladeňáků v MMA a K1, zajímavá bude ukázka fitness nebo zumby. Předzápas odboxují rakovničtí Michal Rojík s Pavlem Mentlíkem, přijede se podívat opět Ruda Kraj (stříbrný olympionik ze Sydney, bronzový  na amatérském mistrovství světa v Bangkoku).

Německou výpravu bude dobře znát Patrik Bartoš, který v tamním klubu hostoval a zápasil, máte dobré vztahy?
Jistě. Je to pravda. My jezdíme s klukama na soustředění k nim, oni zase k nám. Při této příležitosti si tady i všichni zazápasí, my jsme na oplátku pozváni zase do Německa.

Někdo musí vyhrát pohár města – nejlepší boxer celého večera, kdo má největší šanci?
Šanci má každý, kdo ukáže to nejlepší, co umí. Klidně může putovat do Německa, ale rád bych, kdyby ho získal někdo od nás. O tom rozhodnou rozhodčí, stejně jako o vítězi jednotlivých zápasů. Budou k dispozici čtyři.


GALAVEČER BOJOVÝCH SPORTU
o pohár města Rakovníka 7. ročník

Sobota 26. dubna 19:00 KC Rakovník

6 zápasů (ČESKO – TJ TZ RAKOVNIK vs. NĚMECKO - VEREIN WEIMAR), Mystery MMA Kladno, ukázka na lapech, TS a roztleskávačky Power Cheers, Millenium fitness Rakovník, Aerobic club Angels Rakovník, mažoretky TJ Sokol Rakovník, exhibice Mistra světa ve fitness classic, živá hudba 2ND, host večera, slosovatelné vstupenky…