Nyní ale hájí barvy ligového HC 2001 Kladno, který ve finálové sérii play–off podlehl bezkonkurenční Slavii 0:4 na zápasy a počtvrté v řadě bral stříbrné medaile. „Já jsem ale odehrála pouze jedno finálové utkání,“ přiznala svěřenkyně bývalého extraligového hokejisty Kladna a dnes spolukomentátora hokejových přenosů ČT Josefa Zajíce.

Jak se vám zamlouvá práce legendy kladenského hokeje?
Mně se to pod Zajícem líbí. Má zkušenosti a hodně apeluje na výsledky. Také dává hodně prostoru mladým hráčkám jako jsem já. Před tím jsem hrála v Rakovníku a tam to nebylo tak náročné.

Dívka a hokej, trošku neobvyklé spojení, jak k němu došlo?
Od malička jsem se chodila koukat na mého bratra, který hraje. Původně jsem měla být krasobruslařka, ale jak jsem pozorovala bráchu, tak se mi to začalo líbit čím dál víc a začala jsem hrát.

Krasobruslení a hokej mezi tím vidím velký rozdíl.....
Byla jsem malá a moc jsem to neřešila. Hlavně mě to bavilo s hokejkou, tak jsem se rozhodla pro hokej.

Je běžné, že hokejistky hrají i za žákovský chlapecký tým, jak je to u vás?
Hraji taky s klukama, za sedmáky žákovskou ligu právě pod trenérem Zajícem.

Na jakém postu hrajete? Vyhovuje Vám, nebo byste se raději viděla jinde?
Post mi vyhovuje. Hraju na levém křídle – útočníka.

Dáváte hodně gólů?
Teď zrovna moc ne. Za kluky jsem dala dva a za ženský žádný. Tam to tak jednoduché není. Jsou tam hráčky ve velkém věkovém rozptylu a takhle malé holky, jako jsem já, mají trošičku větší problémy. Hraji vlastně proti ženským, které jsou třeba o třicet čísel větší než já, a když mě obejmou, tak je docela těžké se prosadit. Ono jim třeba ubruslíte, ale ve fyzickém kontaktu mají navrch.

Jak často jezdíte do Kladna? Je to asi časově i finančně náročné….
S klukama máme tři tréninky v týdnu, stejně jako s holkami. Kvůli škole ale nechodím na ranní, to bych tam jezdila každý den a ne jen čtyřikrát v týdnu.

Neuvažovali jste třeba o nějakém individuálním plánu ve škole?
Zatím ne, docela to jakžtakž jde. Škola mi celkem vychází vstříc a uvolňuje mě, když potřebuji. Třeba teď na olympiádu v Liberci.

Byla jste na olympiádě? V čem jste závodila?
Reprezentovala jsem Středočeský kraj ve čtyřech rychlobruslařských disciplínách včetně štafety.

Jak jste dopadla?
Byla jsem druhá, šestá, devátá a ve štafetě jsme skončily třetí.

To je úspěch. Jak se vám líbila olympijská atmosféra?
Bylo to hezký. Ceremoniál na úvod a konec vypadal jako na normální olympiádě dospělých. Nastupovaly všechny týmy z krajů a bylo to opravdu moc pěkný.

Byla jste tam po celou dobu? Chodila jste se dívat i na jiné disciplíny?
Závodila jsem jenom ve středu a ve čtvrtek a byla jsme tam od neděle do pátku. Samozřejmě jsme se chodili koukat na ostatní disciplíny. Nejdřív jsme zašli na lyžaře a pak jsme se procházely všude možně i po Liberci. Jinak tam bylo opravdu všechno – krasobruslení, biatlon, sjezdy. Obešli jsme to, co jsme stihli a kam se nám chtělo. Jinak jsme byli také v Babylonu a věnovali jsme se také svým zálibám.

Vraťme se zpátky k hokeji. Vím o jedné perličce. Když Kladno odjíždělo na šesté semifinále play–off ligy žen do Karviné, Vy jste ve vlaku nebyla. Proč?
Protože v noci nám zamrzlo auto, které nešlo ráno nastartovat. Museli jsme ho odvézt ke strejdovi do autoopravny. Takže na zápas jsem se bohužel nedostala. Ale naštvalo nás to, protože jsme všichni vstávali ve čtyři hodiny ráno a pak jsme vlastně neodjeli. Alespoň jsme drželi holkám palce.

Jste členkou reprezentace do patnácti let, je to pravda?
Jsem náhradnicí na telefonu, to znamená, že když někdo vypadne tak automaticky jedu já.

Co byste chtěla v hokeji dokázat?
Určitě bych se chtěla dostat do reprezentačního týmu áčka. Reprezentovat na olympiádě a pokud možno vyhrát zlatou (smích).

Sledujete olympiádu?
Sleduji, ale většinou záznamy, když se mi to povede. Utkání se hrají večer, a to nestíhám. Ale jinak se koukám i na muže.

Máte v hokeji svůj vzor, ať v ženském či mužském?
V chlapech Davida Výborného a v ženském asi nikoho.

Co říkají spolužáci Vašemu koníčku?
To se tady moc neřeší. Nikdo třeba ani neví o té olympiádě, na kterou jezdím. Já to moc nerozšiřuji. Takže nevím.

Co Vás v nejbližší době čeká?
Teď bysme měly mít s holkami nějaký zápas proti Švédsku a měla bych jet možná do Topolčan, ale zatím je to všechno otevřené, takže pořádně nevím, co bude.

Hrajete raději za kluky nebo s děvčaty?
Hraju pod trenérem Zajícem i za kluky. Někdy se nám však zápasy časově sejdou. V tom případě jedu spíš s nimi. Tím dochází k tomu, že s holkami nehraji až tak často.

Berou Vás vůbec spoluhráči do party?
Myslím, že ano. Jsou v pohodě.