Ještě před zápasem musel trenér Brožek řešit problém na místě brankáře. Hostům totiž onemocněla brankářská jednička Hubálek a jejich druhý brankář Vajchr je dlouhodobě mimo hru. Rakovničtí mají sice domluvenu pomoc od hráčů z Nového Strašecí včetně brankáře, ale tu ještě tento víkend nevyužili a mohli toho litovat. Do branky se tak musel postavit někdo z hráčů do pole a odbyl si tak svoji brankařskou premiéru. Nakonec vzal na sebe tuto roli Kundrat a zhostil se jí celkem slušně.

SK Jungle Fever Kladno - HBC Rakovník 0:7 (0:0, 0:4, 0:3 )

V první třetině se ještě hráčům hostů nedařilo využívat svoje šance, do kterých se dostali, ale hned od začátku druhé části zatlačili domácí před jejich branku a ve třetí minutě se poprvé trefili, branku vstřelil Martínek. Další branku přidal v šesté minutě Hluštík a rozdíl byl již dvě branky. V deváté minutě se prosadil Polívka, který opět přišel Rakovnickým pomoci spolu se Sivákem. Skóre třetiny uzavřel znovu Polívka pouhých čtrnáct vteřin po předchozí brance 0:4.

Ve třetí části hosté pokračovali v náporu a střeleckých hodech. V první minutě vsítil další branku Koláček a ve třetí minutě této části uzavřel svůj hattrick Polívka a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Poslední branku vstřelil Sivák ve vlastním oslabení a korunoval tak výborný výkon rakovnických hráčů. V tomto utkání domácí neunesli porážku a napadli hostujícího obránce Pavláka, ten si to nenechal líbit a pustil se do bitky s jedním domácím borcem. Oba hráči byli potrestáni trestem ve hře a nemohli tak nastoupit ve druhém zápase.

SK Jungle Fever Kladno - HBC Rakovník 2:3 (0:1, 2:0, 0:2 )

Ve druhém zápase se hostům nedařilo pokrývat domácí útočníky a nechávali je střílet a tak si náhradník v brance Kundrat na nedostatek práce nemohl stěžovat. Hostům se nedařilo využívat šance, do kterých se dostali, a nastalo trochu trápení. Vypadalo to ale od začátku zápasu dobře pro Rakovnické. Hned v první minutě zápasu vstřelil branku Koláček, ale to bylo na dlouhou dobu ze strany hostů vše. Ve druhé třetině se domácím podařilo skóre otočit, když nejprve ve čtvrté minutě vyrovnali a v desáté minutě této části se dostali do vedení. Rakovničtí si o přestávce řekli, že stav utkání otočí a to se jim také povedlo.

Ve třetí minutě poslední části se trefil Polívka a vyrovnal. Rozhodující branku zápasu vstřelil kapitán hostů Cafourek, který vybojoval míček ve svém obraném pásmu spolu s Mejtským, utekl všem bránícím hráčům Kladna a střelou nad lapačku domácího brankáře vsítil třetí branku rakovnických.
„Bohužel jsme udělali chybu s neangažováním brankáře ze Strašecí na dnešní zápasy a proto jsme museli řešit dost nepříjemnou situaci na brankářském postu. Kluci však tuto situaci zvládli perfektně a po zásluze jsme si odvezli z Kladna všechny body,“ konstatoval po víkendu trenér Brožek.
HBC Rakovník: Kundrat, Cafourek, Mejtský, Brožek, Martínek, Koláček, Schierl, Kletečka, Hluštík, Polívka, Sivák, Brunner, Pavlák (jen první zápas). Trenér: Marek Brožek.