„Oba zápasy měly stejný průběh. My jsme hodně bojovaly s příjmem. Hráčky Roztok opravdu dobře podávaly, s čímž jsme si nedokázaly poradit, bohužel nám pak udělaly série a to byl hlavní důvod toho, že jsme se s nimi takhle tahaly,“ prozradila největší zbraň hostujících volejbalistek Gabriela Chládková, která zároveň pochválila u roztockých hráček i hru v poli. „Zejména jejich nahrávačka je opravdu dobrá. Sice je starší, ale výborně nahrává a i v poli se jí daří. K tomu si často pomohly i bloky a bylo opravdu těžké, to tam složit,“ uznala.

První set dopoledního duelu zvládly domácí volejbalistky až v koncovce. Druhou sadu ovšem těsně prohrály a psychická výhoda se tak překlenula na stranu Roztok, které ovládly i třetí set. Rakovničanky se však nechtěly vzdát, zabojovaly a vynutily si pátý zkrácený set. V tie-breaku se dostaly volejbalistky v modrém až do vedení 11:3. Roztoky sice lehce pocuchaly s nervy domácích, ale na víc, než na snížení nedosáhly (15:11).

Odpolední duel začal zcela opačně. Úvodní sadu získaly hostující volejbalistky (19:25), další dva sety naopak patřily Rakovničankám, i když se v obou případech docela nadřely (25:22,25:23). Čtvrtá sada přinesla velké drama. Roztoky ji nakonec urvaly v koncovce (29:27) a vynutily si pátý set. V něm ovšem podobně jako v dopoledním duelu rakovnické volejbalistky hned v úvodu odskočily, vypracovaly si rozhodující náskok, který už nepustily. „Nehrály jsme úplně kompletní. Chyběly nám třeba Šárka Horníková nebo Dominika Jiříková, takže jsme povolaly další hráčky – Veroniku Skoupou a Lenku Poulovou. Ty s námi ani nezačaly sezonu, avšak vedly si velice dobře a jsem ráda, že nám pomohly, protože bez nich bychom to ani nemohly odehrát. Bylo to opravdu náročné, což cítím i na těle,“ usmívala se Chládková, která si cení výher i díky tomu, že se budou počítat ve finálové skupině. „Jsme rády, že jsme to takto ubojovaly, protože s Komárovem máme pouze jedno vítězství, tak alespoň s Roztoky jsme si vylepšily bodovou bilanci.“

Poslední zápas ve skupině B sehrají Rakovničanky v Tuchlovicích.

VK Rakovník – TJ Sokol Roztoky B 3:2, 3:2
Sety 1. zápas: 24,-22,-16,21,11, druhý zápas: -19,22,23,-27,7.

VK Rakovník: Dašková, Chládková, Štorchová, D. Psohlavcová, T. Psohlavcová, Poulová, Skoupá, Růžičková.