SK Slavia Praha – HC 1972 Rakovník 1:2 (0:0)

Za umělého osvětlení se v úterní předehrávce 7. října v pražském Edenu rozpoutal od prvních minut boj o každý metr hřiště. Slavia, které chyběly hlavně Poloprutská s Reinosovou, si vynutila na začátku zápasu mírnou převahu, kterou střelecky podpořily Capouchová s Bížovou, ale Rakovník postupně hru vyrovnal a po vedoucím gólu volaly hlavně dvě šance B.Polcarové. Obě gólmanky Vančurová i B. Matoušková však byly na svém místě, a tak se o výsledku rozhodovalo až po přestávce. V extraligově nadprůměrném duelu, kdy oba týmy předváděly technický hokej plný pohybu a šancí na obou stranách, otevřela skóre ve 47. minutě Kozáková, na kterou rakovnická obrana po rychlé rozehrávce Slavie pozapomněla. Další šanci měla i Nešporová, střelu Capouchové kryla B. Matoušková, a tak v 54. minutě uhodilo na druhé straně, když se po kombinační akci trefila bekhendem Křikavová na 1:1. O nejtěsnější výhře rozhodl Rakovník pět minut před koncem proměněným trestným rohem z hokejky B. Polcarové. Stav 1:2 se na ukazateli nezměnil ani po slávistickém trestném rohu v poslední minutě zápasu.

„Hrál se pěkný hokej z obou stran, nám se podařilo otočit nepříznivý vývoj utkání a tři body ze hřiště Slavie mají pro nás cenu zlata,“ byl s týmem spokojený i trenér Radek Ostaš.

HC 1972 Rakovník: B. Matoušková – V. Matoušková, Škrancová, Brotánková, L. Holubová, Křikavová, Kříženecká, Fojtíková, Z. Polcarová, B. Polcarová, Hudečková, T. Matoušková, E. Holubová, Knorová, Wittmannová.

Trenér: Radek Ostaš.

Autor: Miroslav Koloc