FC Kings Rakovník – AFC Kralupy nad Vltavou 4:4 (2:2)

Utkání začalo náporem favorita, ale spolehlivý rakovnický gólman Franěk střely z dálky s přehledem likvidoval. Na druhé straně mohl otevřít skóre Beneš, ale branku netrefil. Do vedení se jako první dostaly Kralupy, a to po rohu Kings, kdy po ztrátě míče následoval rychlý brejk soupeře, který Loder nezastavil a dvojice hostů si Fraňka již „vychutnala“ – 0:1. Poté převzali aktivitu Rakovničtí a vyrovnání se dočkali v 8. minutě, kdy Schwendt zatáhl po straně míč a jeho přihrávku Beneš poslal do prázdné branky – 1:1.

Z gólu se však neradovali dlouho, neboť neuhlídali rohový kop a Kralupy šly lehce znovu do vedení. Do kabin se však odcházelo za nerozhodného stavu. Tři minuty před pauzou si totiž postavil míč k trestnému kopu M. Došek, trefil clonícího Beneše do paty a míč skončil v síti – 2:2. Už po sedmnácti vteřinách druhého dějství se skóre opět měnilo. A zase zásluhou hostů. Jejich vedení však mělo jepičí život, neboť M. Došek chytrým bodlem k tyči srovnal brankový účet na 3:3. Další minuty se hrál futsal nahoru dolů a šance se v rychlém sledu střídaly na obou stranách.

Ve 27. minutě šli Rakovničtí v tomto utkání poprvé do vedení, když Mokrejš zakončil signál z trestného kopu trefou do černého – 4:3. Šest minut před koncem zápasu brejk hostů zastavil Franěk faulem a kralupský hráč poslal pokutový kop do šibenice – 4:4. V závěru se oba celky snažily strhnout vítězství na svou stranu. Rozhodnutí měl na kopačce rakovnický Schwendt, ale v nadějné šanci trefil pouze boční síť. Vyhrát mohly i Kralupy, ale jejich bombu dokázal Franěk vytěsnit na břevno.

“Konečně jsme se sešli v dostatečném počtu a na výkonu to bylo znát. S kvalitním soupeřem jsme dokázali po celý zápas držet krok a sehrát s ním zcela vyrovnanou partii. Myslím, že nerozhodný výsledek odpovídá průběhu utkání“, poznamenal rakovnický trenér Marek Titlbach.

FC Kings Rakovník: Franěk – Mokrejš, M. Došek, Loder – Schwendt, Beneš, Volráb, Konopásek. Trenér Marek Titlbach.