Strakonice – Rakovník 9:5

Úvodní čtyřhra naladila lépe domácí, ale Rakovničtí drželi krok až do stavu 4:3 hlavně díky výhrám Hýži a J. Pisára nad Končalem. Celý duel rozhodl nejlepší strakonický hráč Slapnička, když v pěti setech porazil J. Pisára a stejným způsobem přidal i devátý bod proti Vorlíčkovi.

„Úspěch nebyl v prvním finále daleko, Vorlíček podlehl nejlepšímu hráči celé třetí ligy Slapničkovi až nejtěsnějším rozdílem v pátém setu, ale domácí byli vyrovnanějším týmem. My se budeme v odvetě snažit opět překvapit,“ uvedl pro Rakovnický deník po úvodním zápase vedoucí rakovnického týmu Martin Kettner a nedělní odveta v rakovnické sokolovně jeho slova z velké části potvrdila.

Body KST Rakovník: Hýža 2, Vorlíček 2, J. Pisár 1, P. Pisár 0.

Rakovník – Strakonice 3:9

Velice blízko k prvnímu bodu měla dvojice P. Pisár s Hýžou už v úvodní čtyřhře, ale nezvládla koncovky dvou nadějně vypadajících setů a odešla nakonec poražena 1:3. Povzbuzení hosté pak potvrdili suverénní vítězství v základní části třetí ligy a klíčová byla další utkání Hýža – Novotný 2:3 a P. Pisár – Brožek 2:3. Z Rakovnických reprezentantů tak držel prapor pouze J. Pisár, jenž si postupně poradil s Končalem, Brožkem i Novotným a stal se tak v domácím dresu nejúspěšnějším hráčem play off.

Mezi diváky se objevil se svým postřehem i hráč druholigového Šanova Václav Hejda. „Rakovníku lze letos jen pogratulovat, je vidět, jak je každá sezona jiná. Zatímco se KST vloni jen s obtížemi ve třetí lize zachraňoval, letos je z toho finále.“

Body KST Rakovník: J. Pisár 3, Vorlíček 0, Hýža 0, P. Pisár 0.

(kol)