Rakovničtí totiž opět nastoupili jen s torzem mužstva, a tak zápas měl stejný scénář, jako většina předcházejících – kvalitní první poločas a vyrovnaná partie se soupeřem, debakl ve druhém dějství.

FC Kings Rakovník – OTH Hořovice 3:12 (2:5)

Rakovničtí vstoupili do střetnutí s taktikou založenou na obraně a brejcích, která jim v úvodu vycházela. Navíc hned v 1. minutě Mokrejš prošel celým hřištěm, předložil míč před hořovickou branku Benešovi, který mířil přesně – 1:0. Hosté se pomaleji rozehrávali, ale postupem času získávali na jistotě a podařilo se jim brankový účet srovnat na 1:1. Domácí však krátce nato znovu strhli vedení na svou stranu, když Schwendt zakončil spolupráci s M. Doškem trefou do černého – 2:1. Tento stav ale nevydržel dlouho a Hořovičtí nejen srovnali na 2:2, ale do přestávky si ještě vypracovali tříbrankový náskok.

Po změně stan se Kings podařilo zásluhou Beneše snížit na 3:5 a duel tak získal na dramatičnosti. Další gól měl na kopačce Schwendt, avšak dvakrát netrefil prázdnou bránu soupeře. Tyto nevyužité šance hosté potrestali dalším gólem a poslali Kings do kolen. Závěr zápasu pak už byl jasnou záležitostí favorita, který bez větších problémů střílel jednu branku za druhou.

„Jen s jedním hráčem na střídání nelze s takovým soupeřem, jako jsou Hořovice, držet krok celý zápas. Je smutné, že pro některé naše hráče, jako například Kešnera, má hospoda přednost před zápasem a s klidným svědomím nechá spoluhráče ve štychu“, povzdychl si rakovnický trenér Marek Titlbach.

FC Kings Rakovník: Franěk – Mokrejš, M. Došek, Beneš, J. Došek, Schwendt.

JAROSLAV MOKREJŠ