FBC Rakovník - Poison Junior Praha 2:3 pn (1:0, 0:1, 1:1)

I přesto, že byl Rakovník papírovým favoritem, soupeř dokázal přizpůsobit svoji taktiku tak, že se měli hráči problém dostávat do nebezpečných situací. Soupeř neměl moc příležitostí a hrozil především z protiútoků. Naopak Rakovník se trápil s proměňováním svých šancí a hráči často nevolili ideální řešení v předfinální fázi. A tak Poison ucítil šanci a hra se začínala dramatizovat. Rakovník si před koncem zápasu vytvářel velký tlak, jenže nepomohla mu ani početní výhoda 5 na 3, proto rozhodly až samostatné nájezdy.

Zde bohužel Rakovník potvrdil nadále trvající střeleckou smůlu, kdy jediný gól Fišera nestačil na dva úspěšně provedené nájezdy soupeře.

Kanadské bodování:

Jakub Koláček 1 (1+0)

Tomáš Kříček 1 (1+0)

Ondřej Fišer 1 (0+1)

Marek Pospíšil 1 (0+1)

AIK Steel Kladno B - FBC Rakovník 4:5 pn (3:2, 1:2, 0:0)

Druhý zápas probíhal ve výrazně rychlejším tempu a hned od prvních vteřin bylo na co koukat. Motivace na obou stranách byla znát a Steels do toho šlápnuli natolik, že po dvou minutách vedli 2:0.

Rakovník se ze špatného úvodu nesesypal, držel se své hry a pomalu začínal diktovat tempo. To vyústilo v rychlé srovnání skóre a odmítnutí jednostranné záležitosti. Oceláři dokázali opět díky dobrému úvodu třetiny odskočit na 4:2, ovšem to bylo z jejich strany vše a od poloviny duelu útočil především Rakovník.

Koncem druhé třetiny srovnal na 4:4 a i přes několik velkých příležitostí se skóre během poslední třetiny neměnilo. Následovaly tak opět samostatné nájezdy a hráči Rakovníka chtěli udělat vše proto, aby odvrátili případnou čtvrtou porážku v téhle dovednostní disciplíně. To se nakonec podařilo, když na obou stranách byli dva úspěšní exekutoři a v rozhodujícím kole proměnil již potřetí v tomto kole Fišer, na což soupeř již nenavázal.

Ondřej Fišer 2 (2+0)

Jakub Koláček 2 (1+1)

Štěpán Malý 2 (1+1)

Petr Čech 1 (0+1)

Sestava: Hůla, Vyskočil - Kříček, Čech, Humr, Pospíšil, Vích - Koláček, Fišer, Svoboda, Pyskatý, Malý, Kyncl

Lukáš Pyskatý hodnotil dvojutkání přes ztrátu bodů pozitivně. "Ve druhém zápase tým ukázal příkladnou bojovnost, mladí hráči působili naprosto sebejistě a je vidět, jak se s každým dalším duelem zlepšují," chválil hráč Rakovníka a vyzdvihl i novou posilu Tomáše Kříčka, který byl na hřišti rozhodně znát. "Snad mu nadšení vydrží. Určitě můžeme být pyšní na to, že jsme letos ještě neprohráli v základní hrací době, ovšem máme již 4 remízové zápasy, z toho 3 skončily vítězně pro soupeře. Věřím, že příští kolo již tuto statistiku zarazíme a začneme se posouvat tabulkou výše," dodal Lukáš Pyskatý.