VK Rakovník - TJ Praga Praha
3:2 (21, -21, -22, 15, 15)
3:1 (-25, 24, 23, 16)

Úvodní ranní střetnutí mnoho kvalitní volejbalové podívané nepřineslo. Na obou týmech byla patrná delší herní pauza způsobená vánočními svátky. Tak nebylo divu, že hra plná nepřesností a křečovitých zákroků nadchla jen málokterého diváka. Přesto to byli právě domácí hráči, kteří tahali v prvním setu za delší konec. Především tradiční hra středem sítě a kvalitní blokařská hráz byly zásadní věci, které rozhodly o pohodové výhře Rakovníka v úvodním dějství. Další dva sety však hosté výrazně přidali a domácí hráči mnohdy především v poli nečinně přihlíželi bleskovým útokům ze strany pražských hráčů.
Do čtvrtého setu pak nastoupil na postu univerzála do té doby odpočívající Humr, který pozvedl výrazně útočnou hru domácích a v úvodu setu to byl právě on, kdo třikrát po sobě úspěšně zasáhl na bloku a začal se rodit rozhodující bodový náskok. Hosté v podstatě tento set v závěru vypustili a šlo se do tie-breaku. Jeho úvod rakovničtí volejbalisté zaspali. Strany se nakonec točily za přívětivého stavu 7:8. Podání Humra, Blažka a Holého pak dostala na koně zase domácí hráče a za stavu 16:15 rozhodl mladý debutant Dominik Šesták dělovým servisem o zasloužené a vydřené výhře domácích.

Odveta

Odpolední odveta bohužel také nepřinesla žádný volejbalový zázrak a důkazem bylo defakto prázdné hlediště, což v rakovnické aréně nebývá zvykem. Sety se opět rozhodovaly až v samých závěrech. První koncovku zvládli lépe hosté, ovšem další dva sety již za přítomnosti kapitána Karla Michala urvali domácí hráči. Závěrečný set dne byl již malou exhibicí rakovnických volejbalistů. Ti si tak připsali i druhou veledůležitou výhru a odpoutali se nadobro od týmů ohrožených sestupem. VK Rakovník se posunul na 5. místo v ligové tabulce a na první Příbram ztrácí 4 body.
VK Rakovník: Tokič, Mužík, Holý, Šmolík, Blažek, Mazánek – libero Fojtík, Jáchym, Humr, Šesták, Michal.
Trenér: M. Kriško

AUTOR: Tomáš Holý