VK Rakovník A – Volejbal Aero Odolena Voda
2:3 (23,-19,-21,28,-16), 0:3 (-16,-28,-19)

První zápas začali domácí soustředěně a proti laxně hrajícím hostům dokázali účinně útočit a vyvarovali se zbytečných chyb. První set patřil Rakovnickým, následně však vyšly dva sety lépe hostům. Čtvrtý set se již schyloval k jasnému vítězství Odoleny Vody, za stavu 21:17 pro hosty však přišel do hry nahrávač Tokič a několika přesnými nahrávkami vyzval Karla Michala k obratu. Když potom blokaři Blažek s Holým přidali několik brutálních bloků, z poloviny naplněná hala šílela a zápas šel do pátého zkráceného setu. V něm začali domácí tam, kde skončili. Bojovný výkon domácích a pravá volejbalová bitva o každý balon, to byly hlavní aspekty pátého dějství zápasu. Hlavními postavami tie-breaku však paradoxně nebyli hráči, nýbrž rozhodčí, kteří dvěma hrubkami připravili domácí hráče o cenné body. I tak však set dospěl do dramatické koncovky. Když ale Holý zkazil riskantní servis, následoval trest v podobě přímého bodu z podání hostů a vítězství 3:2.
Rakovničtí se pro odpolední zápas nedokázali dostatečně namotivovat a nepředvedli již tak bojovný výkon jako v dopoledním střetnutí. Sudí byl však opět hlavní postavou utkání a několika hrubými chybami zle ovlivnil chod zápasu. Drama ale připustili hosté jen ve druhém setu. Domácí kůloví smečaři však neunesli v koncovce setu tíhu okamžiku a své útoky vyslali nekompromisně do zámezí. Ve třetím dějství snad zafungovala jen útočná hra středem, kde domácí blokaři neměli při nahrávkách Blaževa a především Tokiče konkurenci, ani to však nestačilo na rozjetou “Odolku“ a tzv. “mekka“ českého volejbalu si po zásluze odváží dvě vítězství.
Sestava VKR: Blažev, Mužík, Holý, Šmolík, Blažek, Michal – libero Fojtík, Tokič, Mazánek, Dvořák. Trenér: Michal Kriško
VK Rakovník stále drží třetí pozici v ligové tabulce, ovšem už jen o skóre nad týmem z Železného Brodu. Příští týden Rakovničtí hrají na půdě předposledního týmu tabulky, Mnichova Hradiště.