Rakovník – Suchdol 5:6 pp

Od začátku bylo sice více aktivity na hokejkách hostů, kteří častěji zaměstnávali gólmana Hubálka, ale jeho bezchybný výkon podpořili první trefou domácí, když přihrávku Sýkory mladšího v 7. minutě zužitkoval do Janákovy sítě Pešek. Suchdol ale využil v 11. minutě přesilovku Ficelem a v závěru třetiny otočil skóre na 1:2 Kalát.

Podobný obraz hry se odvíjel i po přestávce, bojovnost domácího celku přinesla vyrovnání tradiční střelou Sýkory staršího, až na 2:4 skórovali za Hubálkova záda ale i Braun a Bárta. Třetí dějství přineslo rakovnickou touhu po úspěchu a nevídanou otočku na 5:4 zásluhou střeleckého klanu Sýkorů a O. Tvarůžka.

Čtyři minuty před koncem tak sahal Rakovník po vítězství, ale hosté přece jen v závěru srovnali a přišlo prodloužení. To režírovaly pruhované dresy arbitrů, když po šancích Šímy a Sunkovského na jedné a Dlugoše na druhé straně nařídili po třech minutách velmi diskutabilní trestné střílení za údajně hozenou hokejku, které tak rozhodlo bojovné a vyrovnané utkání.

„Je vidět, že kluci chtějí, ukázala to i poslední třetina, bohužel přišel vyrovnávací gól v závěru a pak hodně nepovedené prodloužení ze strany rozhodčích. I taková utkání potřebujeme k nakopnutí do dalšího zápasu,“ okomentoval duel rakovnický trenér Josef Moravec.

Rakovník – Prachatice 3:2 pp

Sebevědomí z předchozího střetnutí s lídrem tabulky se přeneslo na rakovnické hokejky i do tohoto duelu. Do vedení šli sice hosté, ale ve 26. minutě bylo srovnáno. Stejně tak se Rakovníku povedlo odpovědět i na druhý gól. Za stavu 1:2 se v závěru třetiny nejprve bojovnost obou týmů proměnila na bitku mezi střídačkami, ale tři minuty před koncem se přece jen trefil Cafourek svým projektilem za Pixova záda. Euforie vydržela i do prodloužení a po akci M. Tvarůžka s Cafourkem rozhodl zápas Schnaubelt.

„Povedlo se nám dodržet taktiku s aktivním napadáním, byla vidět velká snaha získat vítězství pro sebe,“ pochválil tým trenér Moravec.

HBC Rakovník: Hubálek – Martínek, Cafourek, Sýkora ml., M. Tvarůžek, Schierl, O. Tvarůžek, Sunkovský, Sýkora st., Pešek, Šíma, Tlustý, Molnár, Korf, Kovářík, Macák, Prokop, Schnaubelt, Nistor. 

Miroslav Koloc