Nejvíce jistoty i potřebného sportovního štěstí měli na svých raketách hlavně borci z domácího klubu TJ Šanov a podle očekávání do duelů o medaile zasáhli i stolní tenisté z KST Rakovník.Pozice letos poněkud vyklidili reprezentanti z Nového Strašecí i Sokola Lány, naopak dílčích úspěchů dosáhli i hráči z nižších soutěží, kdy například Dupač svojí obranou překonal nejen Pacourka z Janova, ale i Brabce z KST Rakovník a skončil až v boji o postup mezi nejlepší osmičku na pálce Martina Kettnera z KST Rakovník.
Medaile si však na krk pověsili vesměs favorité. Ze zlata ve dvouhře i čtyřhře se radoval Václav Hejda z TJ Šanov, který ve finále dvouhry přehrál svého deblového spoluhráče Jana Cafourka.Na bronzovém stupínku se možná trochu překvapivě vedle sebe postavili současná rakovnická jednička Jiří Lédl a domácí Filip Koděra.
Jiří Lédl pak vybojoval stříbro v deblu společně s oddílovým kolegou Janem Přibíkem, když nestačili pouze na dvojici Hejda-J. Cafourek.Bronz pak získaly sehrané páry Koděra-T.Cafourek a Mikeš-Tvrz.
Výsledky Okresního přeboru 2008 :
Dvouhra :
1.Václav Hejda TJ Šanov
2.Jan Cafourek TJ Šanov
3.Jiří Lédl KST Rakovník, Filip Koděra TJ Šanov

Čtyřhra :
1.Václav Hejda-Jan Cafourek TJ Šanov
2.Jiří Lédl-Jan Přibík KST Rakovník
3.Filip Koděra-Tomáš Cafourek TJ Šanov, Milan Mikeš-Jaroslav Tvrz KST Rakovník

Autor: Miroslav Koloc