HC 1972 Rakovník- HC Hostivař 4:3 (2:1)

Loňské stříbrné medailistky začaly tradičním náporem, ze kterého vytěžily tři trestné rohy a nebezpečné střelecké pokusy Predmeské a B.Polcarové.Ve 14.minutě však uhodilo z čista jasna na druhé straně, když nedůsledně bráněná Trčková otevřela skóre na 0:1.

Tento stav však vydržel pouze šest minut, když za domácí srovnala Hudečková a ještě do poločasu vstřelila vedoucí branku B.Polcarová.V zajímavém utkání hostivařská Kapciugová sice hned po přestávce vyzkoušela střídající gólmanku B.Matouškovu, ale ve 41. minutě se zrodila nejhezčí akce zápasu, na jejímž konci zvyšovala Vorlová na 3:1.

Náskok však jako by domácí ukolébal a ve 48.minutě se Neplechová z penalty nemýlila a o tři minuty později se dokonce Glyniarczyková prodrala po levé straně až před Matouškovou a vyrovnala na 3:3. Větší rakovnický důraz a zvýšený tlak na branku Andráškové přinesl v 60.minutě rozhodující gól z hokejky B.Polcarové, a tak domácí tým kolektivním výkonem a před slušnou diváckou kulisou zaslouženě bral tři body za nejtěsnější výhru.

"Snažili jsme se napadat rozehrávku soupeřek, aby neměly klid, což se nám dařilo, branky jsme dostali spíše po individuálních chybách.Naopak jsme z vypracovaných šancí čtyřikrát skórovaly a po většinu utkání jsme i měli hru podle našeho scénáře, " hodnotila utkání pro Rakovnický deník kapitánka Karolína Kříženecká.

HC 1972 Rakovník: Wittmannová ( 36. min. B.Matoušková)-Predmeská, Kříženecká, Knorová, Brotánková, Čermáková, Holubová, Křikavová, Škrancová, B.Polcarová, T.Matoušková, Hudečková, Vorlová, Z. Polcarová, Hanzlová.

Autor: Miroslav Koloc