Plzeň – Rakovník 3:4 sn

Už ve 4. minutě otevřel skóre po individuální akci M. Tvarůžek a nastartoval tak svoji roli hrdiny zápasu. Domácí pak přece jen ukázali, proč atakují čelo tabulky, ale pozornou obranu překonali v první třetině jen jedinkrát z hokejky Malého.

Na začátku druhého dějství šla Plzeň do vedení, když Kunzmannova střela od modré skončila v rakovnické brance, ale zároveň se postupně začala plnit přání trenéra Josefa Moravce z předchozích týdnů. „Pokud budeme schopni vyvarovat se zbytečných osobních chyb i vylučování, zachycovat soupeřovu druhou vlnu a dorážky do branky a proměňovat šance, můžeme být i výsledkově úspěšní,“ přemýšlel kouč Moravec.

Nejprve přihrávku M. Tvarůžka proměnil Pospíšil na vyrovnání 2:2 a hosté šli i znovu do vedení po akci Sýkory mladšího s Kovaříkem a nekompromisním Gerlichově zakončení. Plzeň stačila však brzy reagovat na 3:3. Třetí třetina i prodloužení byly hrou nevyužitých šancí na obou stranách, a tak přišly ke slovu samostatné nájezdy. Ani ty však v základní sérii rozhodnutí nepřinesly, a tak rozhodl až ten, kdo všechno začal – M. Tvarůžek.

Třetiny: 1:1, 2:2, 0:0 – 0:1. HBC Rakovník: Marek – Cafourek, Pospíšil, O. Tvarůžek, Sunkovský, M. Tvarůžek, Schierl, Sýkora ml., Kovařík, Stahl, Sýkora st., Gerlich, Martínek, Urban, Tlustý. (kol)