Muži HC 1972 své finále rovněž s SK Slavia Praha vysoko prohráli, ale za celou sezonu a výborné výkony v semifinále play off proti nakonec bronzové TJ Plzeň Litice si stříbro mohli hrdě pověsit na krk.

SK Slavia Praha - HC 1972 Rakovník 2:2 (1:1) sn 0:2

Domácí hráčky na umělé trávě v Edenu začaly náporem, ale ten zůstal bez gólového efektu, když nevyužily ani svoji velikou zbraň trestné rohy. Naopak Vorlová výborným čtením hry vystihla slávistickou rozehrávku a nezadržitelně skórovala na 0:1. Slávistky do poločasu přece jen vyrovnaly po spolupráci Mejzlíkové s Novákovou, a tak se po přestávce začínalo finále znovu.

Druhé dějství přineslo velký boj, který přece jen dvě minuty před koncem okořenila dravá Hájková gólem na 2:1, ale závěrečná minuta přinesla z rakovnického tlaku trestný roh a vyrovnání z hokejky Matouškové.

V rozhodujících samostatných nájezdech se pak blýskla gólmanka Wittmannová, rozhodující trefu do černého pak vystřelila Iva Daňková, která byla vyhlášena i nejlepší hráčkou finálového zápasu.

Zlato a mistrovský pohár tak patří HC 1972 Rakovník a s tím i účast v druhé nejvyšší evropské pohárové soutěži v příštím roce.

"Minulá finále skončila těsně v náš neprospěch, dnes byla smůla prolomena a vyplatilo se hrát až do samého konce. Samostatné nájezdy rozhodly naše střelkyně a výborná gólmanka," okomentovala republikové zlato Karolína Bašová.

Sestava HC 1972: Wittmannová - Tománková, Ohnemichlová, Kar. Bašová, Křikavová, Mánková, Hanzlová, Vorlová, Somolová, Matoušková, Přibíková, Daňková, Stehlíková, Kantoříková, Kat. Bašová, Růžičková, Holubová, trenér Martin Seemann, asistenti Klára Přibíková a Jan Ostaš.

SK Slavia Praha - HC 1972 Rakovník 10:1 (5:1)

"Letos máme dobře poskládaný tým, a protože to vypadá v další sezoně na některé přestupy, je naše účast v letošním finále velkým úspěchem, rozhodující duel je pak o jednom zápase, uvidíme," okomentoval postup Rakovníka v play off zkušený obránce Josef Dašek.

Favorit ale nepřipustil od začátku žádné pochybnosti, a když už v první dvacetiminutovce vstřelili dva uklidňující góly Bodnár a Hanus, roztočil se červenobílý stroj precizně naplno. Čestný úspěch za Rakovník zaznamenal Trejbal z penalty.

Stříbrné medaile však rakovnickým pozemkářům více než sluší, oba úspěchy v sobotním Edenu byly i velikou odměnou početným rakovnickým příznivcům a vynikající reprezentací města, které HC 1972 podporuje.

Sestava HC 1972: Hraba, J. Seemann - Dašek, J. Ostaš, Branšovský, J. Klaban, Trejbal, Ohnemichl, Jahoda, Š. Klaban, Krejčí, Tran, Procházka, Prokop, Karafiát, Skála, M. Ostaš, M. Seemann. Hrající trenér Pavel Hraba.