HC 1972 Rakovník – ČKS 1907 Vyšehrad 4:3 (0:3)

V semifinále nezačal Rakovník vůbec dobře a jen pozvolna zvyšoval obrátky. První gólovou šanci sice měla nejlepší střelkyně základní části extraligy B. Polcarová, ale Vyšehrad odpověděl už ve 4. minutě gólem Kolářové, Kavanová pak zvyšovala z trestného rohu a po čtvrthodince už to bylo 0:3, když pěknou kombinační akci zakončila Haklová. Úvod druhého poločasu přinesl šanci Brotánkové, ale i na druhé straně musela zasahovat gólmanka Matoušková proti Troníčkové. Rakovnická smršť pak přišla v závěrečné desetiminutovce. Kapitánka Kříženecká proměnila penaltu, o minutu později skórovala B. Polcarová z trestného rohu a ve 36. minutě byla na konci vydařené akce Křikavová – 3:3. Infarktový závěr pak obstaraly v poslední minutě Turková, která trefila jen tyč rakovnické branky, a T. Matoušková, jež pár sekund před koncem vyzrála po brejku na brankářku Baštovou a poslala HC 1972 do finále proti pražské Slavii, která vyřadila Bohemians Praha 6:3.

SK Slavia Praha – HC 1972 Rakovník 9:4 (4:1)

V repríze loňského finále o titul MČR dala Slavia rychle zapomenout na poslední porážku od Rakovníka 1:4 a šťastný gól a penalta Šípalové Pražanky uklidnily hned na začátku. Na třetí gól Bížové pak odpověděla B. Polcarová, ale v závěru poločasu A. Mejzlíková skórovala počtvrté.
Po přestávce se Rakovník pokusil o zvrat, individuálně se prosadila V. Matoušková, až na 4:6 snižovaly po chybách slávistické obrany sestry Polcarovy, šancí byl i další trestný roh, ale místo kontaktního gólu slovenská reprezentantka v sešívaném dresu Šípalová vstřelila sedmý gól a bylo rozhodnuto. Dvě úspěšné střely v samotném závěru z hokejek Capouchové a Bížové pak jen podtrhly fakt, že i letošní titul MČR zůstal zaslouženě v Edenu. Stříbrná příčka však rozhodně není zklamáním.

„V bitvě s Vyšehradem holky nezměrnou vůlí a touhou po finále dokázaly otočit nepříznivý vývoj utkání v době, kdy už tomu v hale nikdo moc nevěřil. Posledních deset minut se diváci určitě nenudili a celému týmu patří pochvala za postup. Ve finále jsme Slavii pustili do rychlého vedení, snažili jsme se ji nutit k chybám, což vedlo až ke snížení o dvě branky, ale další šance jsme nevyužili a Slavia se opět chytila. Finále však přineslo pěkný zápas z obou stran,“ komentoval závěrečné boje trenér Radek Ostaš.
HC 1972 Rakovník: B. Matoušková – Kříženecká, V. Matoušková, Škrancová, Váňová, Hudečková, Křikavová, B. Polcarová, Z. Polcarová, T. Matoušková, Brotánková.