FBC Rakovník – Ejpovice 2:3 (1:2)

Rakovničtí vstoupili do prvního čtvrtfinálového utkání velkou bojovností v každém souboji a zajištěnou obranou. Rakovník poprvé zazlobil, když Němeček vysunul do úniku Koláčka, avšak brankář Barna byl nakonec úspěšnější. O několik minut později se Koláček dostal opět do úniku a tentokrát už byl úspěšný – 1:0. O minutu později Koláček nahrál Fišerovi, který šťastně bekhendem zvýšil skóre na 2:0. Tato dvojice rakovnický hráčů zatápěla soupeři rozhodně nejvíce, svědčí o tom i situace, kdy se objevili před Barnou sami, ale bohužel další branku nepřidali. Ejpovice přidaly na tempu a odměnou jim byla branka pět sekund před přestávkou – 2:1.

Do další části vstoupili lépe florbalisté Ejpovic, kterým se podařilo střelou z dálky k tyči vyrovnat – 2:2. Dvě minuty před koncem Rakovničtí ztratili míček, Němečkovi nezbývalo nic jiného, než zezadu faulovat a z následné výhody tým Ejpovic vstřelil rozhodující branku – 2:3.

„Z naší strany to bylo do obrany velmi dobře odehrané utkání, bohužel do útoku nám chyběla klidná finální nahrávka a koncovka," uvedl příčiny porážky hrající předseda klubu Vít Němeček.

FBC Rakovník – Ejpovice 2:8 (2:2)

Vstup se Rakovnickým vůbec nepovedl, když hned v první minutě přišlo vyloučení Vlka a vyhlášená ejpovická přesilová hra potvrdila svoji pověst – 0:1. Vzápětí Koláček našel Fišera a bylo vyrovnáno. Ejpovice šly obratem opět do vedení – 1:2 a v 5. minutě po Fišerově nahrávce opět vyrovnal Koláček – 2:2. Ejpovice však dvěma brankami odskočily na 2:4 a Rakovník si bere time-out. Poté přišel nejspíše zlomový okamžik utkání. Němeček s Pyskatým se chystali do přečíslení dva na jednoho, když byl Pyskatý zezadu faulován a ohnal se. Na trestnou lavici šli oba hráči a Rakovník dostal pátou branku – 2:5. Rakovnickým nezbývalo nic jiného, než otevřít hru, z čehož plynuly ztráty míčků a Ejpovice přidaly ještě tři branky – 2:8.
Pro rakovnické florbalisty tak skončila sezona.

FBC Rakovník: Hamouz, Němeček, Koláček, Vlk, Pyskatý, Šik, Fišer
Náhradníci: Kochánek, Petrbok, Halama.