Rakovnické týmy reprezentovali třeba zkušení El Notorico, Alcatraz, FBC Přílepy, FBC Všetatky, Pozemkáři a také mladá mužstva FBC Rakovník dorost A a B a také Jestřábi z Nového Strašecí. V první skupině si suverénně vedl tým z Tuchlovic, vyhrál všechny zápasy, ale třeba s Notorikem jen 1:0. Také dorostenci A drželi s kladenským týmem krok, podlehli těsně 2:1.

Druhým postupujícím z této skupiny se stal tým El Notorico, který v rozhodujícím zápase zdolal Pozemkáře 4:1.
Ve druhé skupině nebylo rozhodnuto o druhém postupujícím až do posledního zápasu.

Prvním semifinalistou se stali oprávněně Čvaňháčci, kteří se zapotili pouze jednou s Alcatrazem po výhře 3:2. Ostatní zápasy zvládli bez větších problémů. Důležité zkušenosti sbírali na turnaji dorostenci FBC Rakovník B a třeba v posledním utkání, které rozhodovalo o druhém postupujícím, potrápili Přílepy.

Právě tento duel rozhodoval, kdo doprovodí Čvaňháčky do semifinále. Ani jeden z týmů nemohl postoupit, přesto měl ve svých rukách osud týmů Všetat a Alcatrazu. Všetaty totiž v závěrečném svém vystoupení ve skupině udolaly Přílepy 5:0 a vrátily se do hry o postup.

V případě výhry Přílep nad dorostem Rakovníka by měli společně s Alcatrazem a Přílepy všichni čtyři body a na vzájemné zápasy by postupovaly Všetaty. Dorost ani Přílepy netaktizovaly a výhra zkušenějších Přílep katapultovala Všetaty do semifinále. Alcatraz zůstal před branami semifinále (už po několikáté) o jediný gól.

V prvním semifinále pokračovaly Všetaty ve výborném výkonu a držely s favorizovanými Tuchlovicemi krok po celý zápas. Prim hráli v obou týmech brankáři, a tak nebylo divu, že musely o prvním finalistovi rozhodnout samostatné nájezdy.

Dramatická podívaná vyvrcholila až v deváté sérii. Nejdříve Sixta nedal, a nakonec kladenský tým poslal do finále Drexler. Ve druhém semifinále si vypracoval v úvodu náskok tým Čvaňháčků a v desáté minutě vedl 3:1. El Notorico se snažilo korigovat a zdramatizovat utkání, ale zkušenější tým si výhru pohlídal.

V souboji o třetí místo Notorico vedlo brankami Víchy a Sládka 2:0. Ve 13. minutě snížil Fridrich na 2:1. V závěrečných dvou minutách se Všetaty už neprosadily a zbylo na ně čtvrté místo. El Notoricu patří třetí příčka.

Finálový zápas mezi kladenskými týmy měl jednoznačný průběh. Čvaňháčci po dvou brankách Šímy a jedné Noska vedli v osmé minutě 3:0. Pak se hra vyrovnala, jenže ve 13. minutě se trefil opět Žák 4:0. Tuchlovice se dokázaly vrátit do zápasu ve 14. minutě. Nejdříve Drexler a Vesecký snížili na 4:2, ale definitivu na výhru a zisk poháru pro Čvaňháčky dala branka Šímy na 5:2.

„Celý turnaj s přehledem odřídila dvojice Jakub Koláček a Lukáš Pyskatý, chtěl bych jim za to poděkovat a také děkuji Zdeňku Špimrovi za sponzorování této akce. Turnaj se vydařil a byl kvalitní," zhodnotil den s děravým míčkem pořadatel Bedřich Koch.

B. KOCH, B. JOGLOVÁ