Český národní celek nastoupil ve složení Permilla Mendesová, Petra Rohanová a Tereza Jankovská a vprvním kole deklasoval Švýcarsko 3:0. Vkole druhém pak přehrál Francii 2:1. Ve finále čekal na Češky těžký soupeř ze Slovinska. Rohanová nejprve podlehla Tjasje Srimpf 5:7, 4:6, poté Mendesová porazila Nastju Kolar 6:2, 7:6 a od té chvíle nastalo neskutečné drama. Pár Srimpf , Kolar nastoupil proti Mendesové sRohanovou. Češky své sokyně vprvním setu zkurtu doslova sfoukly výsledkem 6:0. Navlas stejná situace, ale vopačné gardu, se opakovala vsetu druhém, který Slovinky vyhrály také 6:0! Ve třetím pak vedly již 4:0 a zdálo se být rozhodnuto. Český tým ale nesložil zbraně, a přestože vté době prohrál již deset gamů vřadě, hráčky se psychicky nepoložily, zabraly a výsledek šesti vítěznými gamy dokonale obrátily na 6:4!

„Prakticky nic podobného jsem při tenisu ještě nezažil,“ kroutil hlavou majitel rakovnického zařízení Miloš Cafourek, jehož organizační tým měl chod šampionátu na starosti. „Nenastala absolutně žádná situace, která by nás mohla překvapit. Samozřejmě jsme šťastní, že se českému celku podařilo postoupit do finálového turnaje, který za dva týdny hostí holandský Leeuwarden.“

Konečné pořadí kvalifikační skupiny: 1. Česko, 2. Slovinsko, 3. Bosna a Hercegovina, 4. Francie, 5. Holandsko, 6. Rakousko, 7. Švýcarsko, 8. Černá Hora.

Honza Prokop