Rakovničtí si byli vědomi, že pokud budou v zápasech úspěšní, mohou už v předposledním kole slavit vítězství základní části. To byl jejich hnací motor.

Rakovnickým florbalistům se to podařilo. Vítězství v základní části je v jejich rukách a my už jim pomalu můžeme začít přát hodně štěstí v play-off o 1. ligu.

První zápas Rakovník nastoupil proti týmu, který je momentálně přesně v polovině tabulky 2. ligy. Rakovničtí hráči věděli, že se jedná o tým složený z velice zkušených hráčů, kteří až do této sezóny hráli 1. ligu.

FBC Rakovník – FbC Lenochods 4:2 (2:1)

Hráči celku FBC Lenochods hráli velmi zataženě a nepouštěli se do větších útočných akcí. Pro Rakovník bylo velice těžké prorazit přes jejich dobře zformovanou obranu. Gól přišel v 5. minutě, kdy po střele Pyskatého ukázal svoji sílu před bránou soupeře Šik a dokázal míček dostat do brány. Dvě minuty nato rozvlnil síť soupeře Pyskatý střelou z dálky.

Do konce první půle se soupeři podařilo snížit na 2:1, což ho vrátilo do hry. Začátek druhé půle nastartoval adrenalin obou celků. Březina s balonkem v ruce chytře nachytal soupeře při nedodržení vzdálenosti při rozehrávce, avšak ten se skácel k zemi a konflikt byl na světě.

Rozhodčí to vyřešili vyloučením obou jedinců. Rakovník opět tvořil hru a soupeř se soustředil především na obranu.
Hned na začátku druhé půle se však dokázal prosadit pohotovou střelou ze strany Vlk. Soupeř dokázal sice ještě snížit střelou z dálky, ale víc toho už v zápase nepředvedl.

V 7. minutě narazil Koláček míček Vlkovi, který uspěl v souboji 
1 na 1 a pak snadno přelstil brankáře. Rakovník nepředvedl nijak výjimečný výkon, ale odnesl si cenné body.

Kanadské bodování: Koláček Jakub (0+3), Vlk Václav (2+0), Pyskatý Lukáš (1+1), Šik Jakub (1+0).

FBC Rakovník – Fakta X 2:2 (1:1)

Druhý zápas se Rakovník postavil proti týmu ze spodních příček tabulky, Fakta X. 
I když se tomuto týmu v letošní sezóně vůbec nedaří, je schopen potrápit každého soupeře díky jeho horlivému stylu a obětavému nasazení do hry. Zápas nezačal pro rakovnický celek vůbec dobře, jelikož hned v čase 0:26 se soupeř dokázal prosadit po dobře umístěné střele ze strany.

Rakovničtí na to však dokázali pohotově odpovědět. Nejprve Koláček odmítl vybídnutí Pyskatého a před odkrytou brankou nastřelil tyčku. Pár desítek vteřin nato však Koláček po pohledné kombinaci umístěnou střelou dokázal chybu napravit.

Rakovník byl určitě lepším týmem, ale dopouštěl se spousty nepřesností. Obraz hry byl i po změně stran téměř stejný. Výborně chytal brankář hostí Mrázek. Trvalo to šest minut, než padl v druhé půli gól, a bohužel do branky Rakovníka.

Minutu nato se po výhozu brankáře Březiny dokázal prosadit Koláček. Ani přes velkou snahu a nápor už Rakovník další branku nepřidal, a tak soupeři odcházejí s jedním bodem.

Kanadské bodování: Koláček Jakub (2+0), Šik Jakub (0+1), Březina Jan (0+1)

FBC Rakovník – FBC Draci Dobřany – 8:5 (5:1)

Poslední zápas hrál Rakovník proti předposlednímu celku tabulky, Dobřanům. Od začátku bylo jasné, kdo zápasu vévodí, a Rakovničtí rozhodně nenechali nic náhodě. Po prvním rakovnickém gólu po střele kapitána Němečka se sice Dobřany dokázaly prosadit a srovnat na 1:1, ale to bylo v první půli od nich vše, naopak Rakovník vedl před odchodem do šaten 5:1.

V druhé půli už se nehrál příliš hezký florbal, soupeřova nesportovnost se stupňovala, a to nemělo pozitivní vliv ani na rakovnický kádr. Ten nepředváděl celý zápas výkon, na který jsme u něj zvyklí, a už vůbec ne v druhé půli. Dobřany se dokázaly čtyřikrát prosadit a bylo to vždy po chybách jednotlivců v obraně.

Naštěstí Rakovník tento velice nepohledný zápas dokázal vyhrát 8:5 a tím se stal již po předposledním kole 2. ligy jasným vítězem základní části a získal výbornou pozici pro play-off o postup do vysněné první ligy.

Kanadské bodování: Koláček Jakub (4+2), Pyskatý Lukáš (3+0), Šik Jakub (0+3), Němeček Vít (1+1)

Rakovník: Březina, Němeček, Pyskatý, Koláček, Šik, Vlk. Náhradníci: Řezníček, Halama, Vích.