FBC Rakovník – FBC Dobřany „B" 17:3 (7:2)

Rakovník vstoupil do utkání proti poslednímu celku jako favorit aktivně a za žádnou cenu nechtěl vypustit poslední zápas sezony. Rakovnické nezaskočilo Marhánkovo objetí branky a následná bekhendová střela – 0:1, jelikož vzápětí Němeček zavezl míček a našel před brankou Koláčka, který se nemýlil – 1:1.

Následně se dostal k odraženému balonku Němeček a v „brejku" překonal bekhendem brankáře Žůrka – 2:1. Po vyhraném souboji na rakovnické polovině našel Pyskatý před branou Šika, který z kličky zvýšil – 3:1. Koláček z pravé strany našel nabíhajícího a z první střílejícího Němečka – 4:1.

Opět Koláček přihrál na střelu Šikovi, který se trefil nad rameno brankáře – 5:1. Pyskatý zachytil rozehrávku Dobřan a trefil následně šibenici branky – 6:1. Nečekanou střelou z dálky k tyči snížil Pytlík na 6:2. Na konci prvního poločasu přihrál za brankou vyhlížející Šik Trochtovi, který střelil a následně dorazil balonek – 7:2.

Do druhého poločasu našel Koláček na půlce číhajícího Pyskatého, který se střelou z dálky trefil – 8:2 a tato dvojice se prosadila za chvíli znovu, a to tak, že Koláček nahrál před branku Pyskatému, který kličkou oklamal brankáře – 9:2. Dobřany nesložily zbraně a sympaticky snížily nahrávkou Pařízka na Pytlíka – 9:3. Po Koláčkově nahrávce vstřelil Šik golfovým úderem zdálky branku na 10:3. Koláček z pravé strany opět našel nabíhajícího a z první střílejícího Němečka – 11:3.

Poté Trochta obral obranu Dobřan o balonek a zvýšil střelou na 12:3. Pyskatý vyběhl před branku a z otočky trefil víko branky 13:3. Následně se Koláček uvolnil a střelou k tyči zakončil – 14:3. Z kombinací v závěru utkání střelil dvakrát po sobě Šik po Koláčkových nahrávkách branky. A v samotném závěru dokončil debakl po Pyskatého nahrávce Koláček.

FBC Rakovník: Slanec, Němeček, Pyskatý, Koláček, Šik, Trochta. Náhradníci: Řezníček, Rada, Sládek, Tomek, Wolf
FBC Rakovník tak s přehledem zakončil základní část a čeká ho nelehký úkol v podobě play-off o postup do II. západočeské ligy.

„Gratulace patří také Jakubu Koláčkovi k prvenství v kanadském bodování. Výborný úspěch v základní části soutěže je zaslouženým vyznamenáním všech hráčů, kteří svým umem, vytrvalostí a za nemalých osobních výdajů připravili skvělou výchozí pozici pro její nadstavbovou část. Za úspěšným „Áčkem" hrajícím 3. ligu navíc nijak výrazně nezaostal ani tým „B", který v regionální lize obsadil místo zajišťující mu účast v baráži právě o 3. ligu. Pro rakovnický florbal se tak letošní sezóna rýsuje vydařeně," zhodnotil vynikající úspěch rakovnického týmu hrající trenér Vít Němeček.