FBC Rakovník A - FBC Barracudas Slaný B 12:5 (4:0/2:1/6:4)

Rakovník hned od prvních vteřin začal dominovat a do vedení se dostal hned v první minutě. Obraz hry se víceméně neměnil a Rakovník si dokázal vytvářet opravdu velké množství šancí, z nichž velkou část proměnit nedokázal.

Černou kaňkou na výkonu byla poslední třetina, kde hráči Rakovníka ztratili koncentraci a vedlo to ke čtyřem obdrženým brankám, které si mladý brankář Vyskočil za svůj výborný výkon rozhodně nezasloužil. Mimo to však Rakovník podal dominantní výkon a zcela zaslouženě si došel pro vysokou výhru.

Ondřej Fišer 5 (2+3)

Jakub Koláček 4 (3+1)

Lukáš Pyskatý 3 (3+0)

Václav Vích 3 (1+3)

Štěpán Malý 2 (1+1)

Tadeáš Kyncl 2 (0+2)

Petr Čech 1 (1+0)

Radek Humr 1 (0+1)

FBK Vosy Praha DDM P2 B - FBC Rakovník A 3:5 (2:4/1:1/0:0)

Soupeř druhého klání byl o úroveň výš, než první vyzyvatel a na kvalitě utkání to šlo znát. Hrál se velmi fyzický florbal, těžiště hry se rychle přesouvalo a pro oko diváka se jednalo o záživný zápas.

Rakovník nezačal nejlépe a hned na úvod obdržel dva slepené góly. Hráči se tím však nenechali nijak rozhodit a díky skvělému týmovému výkonu se jim podařilo ještě do konce první třetiny stav otočit.

Další dvě třetiny již byly gólově výrazně chudší a přes šance na obou stranách se již žádné velké drama nekonalo. Hráči Rakovníka tak dotáhli zápas do úspěšného konce a z tohoto kola odjíždějí bez porážky.

Za vyzdvihnutí stojí výkon mladého talentu Kyncla, který dvěma pěknými góly nasměroval Rakovník k obratu a i přes první rok mužské kategorii působí velmi sebejistě.

Tadeáš Kyncl 2 (2+0)

Ondřej Fišer 2 (1+1)

Tomáš Kříček 2 (0+2)

Jakub Koláček 1 (1+0)

Václav Vích 1 (1+0)

Lukáš Pyskatý 1 (0+1)

Sestava: Vyskočil Hůla - Čech, Humr, Kříček, Pospíšil, Kochánek - Koláček, Fišer, Vích, Pyskatý, Kyncl, Malý

Komentář z tábora Rakovníka: “Konečně se nám povedlo podat dominantní výkon v obou zápasech a získat plný počet bodů. Určitě zde byla spoustu věcí, na kterých musíme pracovat, především jednoduché ztráty míčku v přechodové a útočné fázi nás dost brzdily a dostávaly pod tlak. Příští kolo máme dvě utkání proti kvalitním soupeřům, kde by nás tyhle ztrát mohly opravdu bolet.”