FBC Rakovník – Netopýr Lenochods 5:3 (3:1)

Repríza loňského semifinále z II. západočeské ligy. Dal se očekávat velmi vyrovnaný zápas s mnoha osobními souboji a to vše se také potvrdilo.

Do vedení poslal Rakovnické po Šikově nahrávce z úniku Koláček. Netopýři střelou z dálky odpověděli, ale Rakovničtí díky Šikově střele z první opět vedli. Při standardní situaci přiťukl Němeček Fišerovi, který vymetl šibenici – 3:1. Po nepozornosti rakovnické obrany soupeř opět snížil, avšak po Fišerově přiťuknutí Němeček oběhl branku a střelou tahem vrátil Rakovníku dvoubrankové vedení – 4:2. Lenochodi se nevzdali a snížili i potřetí, ale poslední slovo měl střelou z dálky Vlk a upravil tak na konečných 5:3.

FBC Rakovník – Západočeská drť 7:3 (3:1)

V prvních minutách se hrál velmi opatrný florbal, hlavně z rakovnické strany. V šesté minutě si vzal slovo po Šikově nahrávce Koláček a domácí se ujali vedení – 1:0. Soupeř obratem vyrovnal, ale Šik po individuální akci znovu poslal Rakovnické do vedení. V tom samém střídání Šik přiťukl Koláčkovi, který vymetl šibenici – 3:1. Od tohoto okamžiku so pokusili Západočeši hrát bez brankáře, která je z jejich strany často velmi účinná, proti Rakovníku se jim však nevyplatila. Po vybojovaném balonku se do odkryté branky postupně trefili Vlk, Šik a opět Vlk. I přes dobře postavenou zónovou obranu se sice Drťi podařilo snížit, ale poslední slovo měl Koláček – 7:2.

Ač se se vítězství Rakovnických zdá na první pohled jasné, soupeř Rakovník přestřílel a především obrana neodehrála zrovna nejlepší zápas. Měla za sebou ale výborně chytajícího Petrboka, který ji několikrát podržel.
FBC Rakovník: Petrbok, Němeček, Koláček, Vlk, Šik, Fišer, Kochánek, Vích, Hamouz, Halama. ⋌