Hodně lidí z týmu odešlo na vysoké školy, takže se tréninků nemohou účastnit vůbec nebo max. jednou v týdnu. Je jasné, že absence tréninku se pak projeví i v zápasech.

„Celou sezónu bohužel nemůžeme počítat s Markem Raisem, Martin Kaše bude chybět asi na pět zápasů do konce roku a Lukášovi Daňkovi a Jirkovi Benešovi se kryjí hrací dny s pracovními povinnostmi. Ani s nimi nemůžeme moc počítat. I když je nás na soupisce poměrně dost, tak musíme řešit tyhle problémy," dodává Borský.

TJ TZ Rakovník – Basketbal Pečky 62:56  (8:10, 26:23, 44:36)

V sobotu Rakovničtí odehráli výborný zápas. Výborně doskakovali a bránili. V útoku se dařilo obdobně, hráči dokázali reagovat na hru soupeře.
„Na to, že to byl první zápas, tak se nám vydařil skvěle. Taky se skvěle hrálo před tolika diváky, kteří do haly přišli, určitě jim děkujeme a doufáme, že taková návštěvnost bude i v dalších zápasech.

Nejlepší střelci: Kovář – 16b, Horník – 12b, Ptáček – 9b.

TJ TZ Rakovník – BK Sadská 54:39 (16:7, 32:21, 45:31)

„V neděli jsme proti Sadské neměli větší problémy a od začátku jsme kontrolovali průběh zápasu. Jen jednou jsme nechali soupeře stáhnout na dvoubodový náskok, ale hned jsme zase přidali body a udržovali jsme si zase náskok až do konce zápasu.

Nehráli jsme určitě tak dobře jako v sobotu a dělali jsme hodně chyb, za které by nás jiný soupeř určitě trestal, ale asi je to tím, že jsme se nechali ukolébat skórem, a tak jsme se nesoustředili tolik na hru. Každopádně jsme hodně rádi za takový  vstup do nové sezóny," okomentoval i nedělní zápas s radostí Martin Borský. Nejlepší střelci: Horník – 16b, Kovář – 10b, Ptáček – 9b.

TJ TZ Rakovník: Borský M., Láznička, Ptáček, Horník, Kovář, Beneš, Čech, Kaše, Hyhlík, Varšavský.