Závod je skutečnou událostí, vždyť v dětských a mládežnických kategoriích se v parku lánského zámku sešly téměř dvě stovky závodníků. V kategorii příchozích si na trati 1200 metrů vyzkoušelo běžecký druh pohybu asi 80 lidí. Ani hlavní závod žen na 3750 metrů a mužů na 7500 metrů nezůstal stranou zájmu. Běh vítězství se může pochlubit výjimečně velkou účastí žen, kterých se sešlo na startu svého okruhu parkem plných 26. Muži běželi okruhy dva a všech 63 jich dorazilo do cíle.

Absolutní vítězkou závodu žen se stala Pavla Havlová z Prahy, která časem 12,49 nedala soupeřkám vůbec žádnou šanci. Ve starší kategorii od 35 se na první místo prosadila rakovnická Gabriela Raková za 14,10 a nejstarší ženskou kategorii pak ovládla Miriam Stewartová z Prahy časem 15,10 min. Z dalších zástupkyň rakovnického regionu doběhla řevničovská Lucie Růžková ve své kategorii sedmá (čas 16,13 min.) a rakovnická Martina Vorlová čtvrtá za 18,12 min.

Souboj mužů na dvojnásobné trati byl otevřený po celý závod. Od startu se utrhla dvojice „třicátníků“ Hřích s Patákem. Těm statečně sekundoval „čtyřicátník“ Fikes, který zvláště v seběhu do cíle prvního kola téměř vedoucí dvojici dohonil. Hůře mu to ale šlo do kopce, ve kterém mu dvojice znovu utekla a tam také Jan Hřích z Počerad získal náskok i na vzdorujícího Pavla Patáka z Prahy. Ve stejném pořadí tito běžci proběhli také cílem a třetí Metodej Fikes (Kladno) tak vyhrál svou kategorii od 40 let.

Z běžců rakovnického regionu se kromě Rakové, která v Poháru porazila velkou rivalku Šubrtovou a srovnala vzájemný duel na 2:2, už dalším tolik nedařilo. Výjimkou je ale výkon rakovnického Petra Kratochvíla, který v kategorii do 39 let skončil v dobrém čase 27,30 sedmý a získal plný počet bodů do Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka, což se mu ještě dosud nepodařilo. Porazil kromě jiných také vedoucího muže Poháru Pavla Břízu, který doběhl za 28,54 min. jedenáctý. Marek Hartman z Nového Strašecí sice skončil druhý v kategorii do 29, která se běžně na závodech nevypisuje. Časem přes 30 minut by se jinak zařadil na 15. místo.

Ani Miroslav Stehlík z Rakovníka v kateg. do 49 let nedoběhl zcela podle svých představ. Ještě v prvním kole stačil na svého rivala z Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka kladenského Vinše a vedl před ním asi o deset metrů. Ve druhém kole mu ale došly síly a na svého soka ztratil přes půl minuty. Ve starší kategorii se příliš nedařilo vedoucímu muži Poháru Josefu Beránkovi (čas 31,01). Jeho porážka od Václava Klose se čekala, ale krušovickému běžci trať příliš nesedla a byl rád, že udržel druhou pozici do Poháru před zle dotírajícím Františkem Tůmou z Kladna (31,27). V této kategorii byl jedenáctý novostrašecký Karel Filip (32,49).

Za zmínku stojí také výsledky kategorie od 60 let. Zde rakovnický region zástupce sice neměl, ale 4. místo kladenského Chocholy a plný zisk bodů do Poháru znamená, že tento kladenský běžec předstihl v průběžném hodnocení Poháru dosud vedoucího Slávu Pilíka, který pro zranění již třetí závod v řadě vynechal.

Pokud se týče seriálu Pohár běžců Kladenska a Rakovnicka průběžné výsledky po deseti závodech jsou nadějné: Kat. do 39 let: 1. Bříza (Řevničov) 95 bodů (8 závodů), 2. Dvořák (Rakovník) 80 bodů (6 záv.), kat. do 49 let: 9. Stehlík (Rakovník) 51 b. (4 záv.), kat. do 59 let: 1. Beránek 141 b. (10 záv.), kat. do 69 let: 2. Pilík 61 b. (4 záv.), kat. od 70 let: bez účasti z rak. okresu, kat. ženy: 2. Raková (Rakovník) 108 b. (7 záv.).

SLÁVA PILÍK