Jednalo se o pilotní projekt soutěže v moderním tanci, který vyhlásil Středočeský kraj pro studenty základních a středních škol. Jednou z účastnic byla i Magda Kramešová z Masarykovy obchodní akademie.
Kolik skupin a týmů se na soutěž sjelo a co všechno se tančilo?
„Zájem byl obrovský, zúčastnilo se přes padesát týmů, které si jako my zajistily postup vítězstvím v lednových okresních kolech, společně s námi startovaly z rakovnických souborů i Lincejs Crew a Lentilky.
Nejčastěji se tancoval hip hop, funky, break dance i aerobic, disco a country. Já jsem společně se Simonou Grillovou, Sandrou Rulfovou, Bárou Holíkovou, Petrou Prchalovou a Kristýnou Skučkovou startovala v kategorii skupin, které měly pět a více členů, a nakonec jsme obsadily páté místo.“
Na tanečním poháru soutěžily také mini týmy ze dvou až čtyř tanečnic, v této kategorii ukázaly své umění rovněž studentky rakovnické obchodní akademie Petra Opatová, Andrea Hejdová a Monika Vaňková. “Konkurence byla obrovská, nám se nakonec podařilo skončit na čtvrtém místě, což bylo o to cennější, že náš mini tým byl opravdu složený pouze ze studentek naší školy, byla to dobrá zkušenost a pokud se do krajského kola příští rok znovu probojujeme, určitě se rády zúčastníme znovu,“ zhodnotila vystoupení ve Slaném Petra Opatová.
„Na soutěži vládla skvělá nálada, viděly jsme spoustu zajímavých vystoupení a určitě načerpaly inspiraci do dalších let,“ shodly se závěrem tanečnice z ekonomky i se svým vedoucím, kterým byl na poháru vyučující tělesné výchovy Emanuel Vambera.

MIROSLAV KOLOC