Ještě není 19 hodin a otevírají se brány rakovnického KC, kam pomalu, ale jistě přicházejí příznivci boxu, tance, zpěvu, soutěží, ale hlavně zábavy. Kde kdo ví, že se nikdy nezačne včas, a tak se lidé baví u baru, vybírají místa k sezení i stání a nebo se v zákulisí připravují. Na hodinách mám 19:21 a už sedím na své židličce na pódiu.

Přichází Petr Mendík, takový náš domácí moderátor, kterého jsem mimochodem delší dobu neviděla a musím ho pochválit, zapracoval na sobě, hned vypadá víc mužně. Ostatně, byla by to ostuda uvádět večer plný boxu a nemít o tom páru. To Petr rozhodně má!

Na nástupu účinkujících  se dozvídám, že bude 10 zápasů v boxu, což se mi zdálo hodně, ale alespoň bude na co koukat.  Úsměv na mé tváři vymalovalo hned první vystoupení Pohádkářů, to jsou dětičky převlečené za čertíky – moc roztomilé. Vzápětí přichází Radek Červený poprvé na scénu, takže lidi řvou, aby ne, je to hlavní organizátor a velký nadšenec, tato akce je v podstatě jeho zásluha. S sebou má své svěřence, kteří provádí ukázku v boxu na lapech.

A na pódiu už si lebedí námořníčci z mateřské školy Šamotka. Žasnu nad tím, jak ty malé dětičky jsou z toho naučit se nějaké vystoupení. A když se náhodou nesoustředí, něco zapomenou, člověk jim to promine, protože ty jejich výrazy ve tváři jsou nade vše. Však taky výtěžek z celého večera jde na dobrou věc, penízky putují každoročně do pokladny dětského oddělení rakovnické nemocnice!

A tady je mi trochu smutno, když vidím, jak se TJ TZ snaží vymýšlet akce všeho druhu, vydělá peníze, které si ani nenechá a pak sama finance shání na chod haly.

Ale to jsem odbočila, trochu předběhnu a prozradím, že se předal do nemocnice pořádný balík, opět se trhaly rekordy. No řekněte, není částka 65 070 korun krásná?

A máme tady první zápas, ještě upozorním, že všechna utkání byla pouhou exhibicí a většinou se někdo „z lidu" postavil někomu, kdo boxuje doopravdy. Jde spíš o to, aby si ti nezasvěcení mohli vyzkoušet, jaké to je mít ruce stále nahoře, krýt si obličej i tělo, udržet se na nohou a ještě mít sílu na to rozdat nějakou ránu.

Velmi slibně to rozjeli jediní zástupci mládeže, a to Jakub Jusko a Leoš Šilink. Zápas skončil remízou, ale musím objektivně uznat, že ač byl dětský, kluci si nedarovali vůbec nic a šli do sebe mnohem víc než někteří dospělí. Je vidět, že už mají pár tréninků za sebou…

Začínáme lehkými váhami a proti sobě stojí Tomáš Hihlík a Zdeněk Červený. Moc pěkný zápas, každý má jinou postavu, přesto jsou k vidění boxerské prvky, vítězem se stává první jmenovaný. Za nimi se řítí aerobičky z fit klubu Angels, po nichž je najednou  ring trochu těžší, když se do něj šteluje Juraj Vrbjar a kuchař rakovnické nemocnice Radek Čermák, který moc dobře ví, jaké to je na sobě pilně pracovat. Posilovna je jeho druhý domov, akorát by potřeboval ještě trochu času na sladění všech pohybů, které mu zatím nejsou vlastní. Jasně, že zápas vyhrál a prohlásil, že každého boxera mezi provazy respektuje, jaká to byla fuška.

Na rozptýlení tu byla soutěž v líčení a oblékání. Ale ne ledajaká. Dvojice, tvořené doktory, motorkářiz Astacusu a boxery z TJ TZ, dostaly přidělené mladé slečny a měly je podle vylosovaného lístku a druhu zábavy ošatit, načesat a nalíčit. Vítězi se nakonec stali Astacusáci v čele s plesovou dámou a těsně za nimi skončili i výborní doktůrci se školačkou či boxeři s diskoslečnou.

Další remízový souboj nám nabídli borci, kteří už v ringu jednou byli, oba v Šanově. Michal Urban a Michal Hamouz, vysocí, hubení kluci s podobným stylem.

Poslední dvojicí před přestávkou byl reprezentant v sálovém fotbalu a fotbalista Městečka Petr Šnídl, který to neměl vůbec jednoduché. Chytil Radka Červeného a ještě jim rozhodčí protáhli poslední kolo o nějaké ty vteřiny, což bylo ke konci dost vidět. Petr se snažil vydat se ze všech sil a byl statečný. Bil se rukama a stále se pohyboval po ringu, ale měl toho určitě plné brýle. Aktivita přinesla vítězství na jeho hruď.

Po krátkém rozhovoru mezi pozvanými hvězdami Markem Šimákem a Rudou Krajem z boxerského, ale i sportovního prostředí, předávají zástupci TJ TZ památeční cenu k sedmdesátým sedmým narozeninám Jaroslavu Němečkovi, jenž je pro náš okres známý jako boxerská star.

Na řadu přichází očekávaná dražba překrásných obrazů, které vyrobily (to slovo proto, že to není jen malba) přímo děti z nemocnice a jejich sestřičky, k nim se letos přidali i studenti ve spolupráci s ředitelem školy Karlem Menclem z ISŠ Jirkov a vyrobili dvě nádherné židličky. Stejně jako vloni se po dlouhé dražbě dostal na pódium pan Láska, který tuto práci náležitě ocenil.

Sám kupce Václav být přítomný nemohl, a tak pověřil svého bratra Honzu, který tahal jednu dvoutisícovku za druhou až se zastavil na částce 16 tisíc. Před panem Láskou smekají všichni v sále, samozřejmě i já! Díky! Při této příležitosti se losuje také tombola a hlavní cenu – prasátko – si odnáší Petr Benedikt.

Přestávku ukončil další boxerský souboj mezi hokejistou Michalem Kotálem a primářem dětského oddělení Jiřím Havránkem. I když doktor dostává tvrdou ránu a je počítán, na osmičku se zvedá a svého soka je nucen sesekat. Povedlo se, vítězí.

Do ringu míří i ženy. Libuše Macáková si podává ruku s Martou Gregorovou, cvičitelkou v Milleniu, a věřte, že proti té by měl problém nastoupit i ledajaký chlap. Ta vypracovaná postava… A taky to je tvrdý box, Marta ovládla čtverec a je vítězkou.

K pobavení všech je tu vystoupení boxerů do půli těla – Chippendales, mají takové úspěchy, že jsou žádáni i mimo okres a také za své taneční číslo sklízí nemalý potlesk. A když už se celý večer boxuje v ringu z filmu Pěsti ve tmě, to by bylo, abychom neviděli dobovou ukázku v podání Tomáše Kružíka a Petra Calty. Geniální napodobenina!

Silnou vůli ukazuje doktor Ivo Trešl, který je Karlem Kaňkou pověřen přerazit tři tvárnice. Jenže během psychické přípravy v zákulisí mu Marek Hauner – rakovnický boxerský sudí – připravil o dva obdélníčky víc. Ivo se asi musel zhrozit, když to viděl, ale jako statečný muž se napřáhl a jeho pravačka udělala divy – přelomil vše…

A už si to cupitá Nikolka Hofmanová se svým prvním aerobikovým vystoupením jako jednotlivec, moc se jí to povedlo. U děvčat zůstáváme. Rozdávají si to pozemní hokejistky Tereza Kotálová a Zuzana Polcarová, které jsou zvyklé na techniku rukou. Utkání končí remízou.

Před posledními dvěma duely přichází na řadu roztleskávačky oddílu TJ TZ boxu pod názvem Power Cheers a ukázka zápasu sumo. Tu pořadatelé pojali trochu humorně a sehnali Jirkovi Dyršmídovi a Jirkovi Kapounovi  kulaté hábity, ve kterých se doopravdy zápasí. Asi zajímavá zkušenost.

Tu poznává i Petr Červený, když s ním boxuje mladý doktor Michal Kronich, který byl dřív velmi dobrý v karate. Toho si každý všiml a za velké podpory svého otce Oldy vítězí. Tečku za kulturní charitativní akcí dělá pozemní hokejista Josef Dašek, jenž dává trenérovi Seržimu Korobkovi také zabrat. I jemu zvedá rozhodčí Petr Čára Kunc ruku a předává medaili.

Čtvrtý ročník je za námi, mám na hodinkách skoro půlnoc, ale moc hezký pocit z toho, jak se to všechno povedlo, kolik se vybralo a doufám, že ohlasy na tuto ojedinělou, přesto výtečnou akci budou jen pozitivní.

„Opět jsem z večera moc neviděl, většinu času jsem byl v zákulisí, ale co jsem měl šanci sledovat, nebo už slyšel z vyprávění, tak jsem nadšený. Snad to ocení i jiní. Děkuji sponzorům a všem, kteří mi pomohli, všem, kteří se účastnili, všem, kteří byť jen malou částkou přispěli do naší kasičky a všem, kteří si to chtěli mezi provazy zkusit a diváky pobavili. Dnes to bylo hodně o humoru, snažil jsem se udělat maximum…," zhodnotil akci vyčerpaný, ale šťastný Radek Červený.