HCB Rakovník – Sp. Praha 2:3 (0:0,1:2,1:1)

Pohledný a dramatický hokejbal přinesl po šancích na obou stranách, za domácí stříleli M. Tvarůžek a Kučaba s Gerlichem, na druhé straně bylo spolehnutí na Hubálka, a tak první třetina góly nepřinesla.

Do té druhé už oba týmy nastupovaly za trvalého deště, který odplavil nejen hokejbalovou pohlednost, ale i radost z hokejek domácích, protože hned dvakrát zaplatili za chyby v obraně a sami skórovali jen jednou po Cafourkově nahození míčku na branku. Úvod posledního dějství vyšel parádně Rakovníku, když Polívka našel přesně M. Tvarůžka na 2:2.

Po další slibné šanci se prodrali k brejku hosté a Hubálek kapituloval po rychlé kličce doleva potřetí. Rakovník se snažil vystupňovat svůj tlak, hned několikrát zažila pražská obrana horké chvíle včetně závěrečného power play, ale kýžené vyrovnání nepřišlo.

„Nic není ale ztraceno," reagoval na těsnou porážku ihned po zápase hrající trenér Martin Tvarůžek a dodal: „Pokusíme se vyrovnat sérii hned v sobotu 8. června v Praze od 14 hodin a pak o den později od 16 hodin Spectrum přehrát i doma a otočit sérii. Doplatili jsme dvakrát na individuální chyby, i při rozhodující brance jsme se zapomněli vepředu. Hokejbal ve vodě nám nesvědčil, ale stejné to bylo pro soupeře, který je hratelný. Zveme diváky, aby nás přišli podpořit."

HBC Rakovník: Hubálek – Cafourek, Sunkovský, Gerlich, O. Tvarůžek, Suchý, Polívka, Koloc, Martínek, Tlustý, Pavlák, Prajzler, Pechanec, Schierl. Hrající trenér Martin Tvarůžek. 

MIROSLAV KOLOC