Ale nepředbíhejme.
Klíčové pro hodnocení sezony bylo pro borce z HC 1972 semifinále. V něm se muži utkali s úřadujícími mistry, hráči Bohemians, a zvítězili po velikém boji 5:3.

„Byli jsme disciplinovanější. Soupeři měli řadu vyloučených. Díky tomu jsme dávali laciné branky v přesilovkách. Hlavně jsme uhlídali Plochého, který nám loni nasázel šest gólů. Tým hrál zodpovědně, především v defenzivě," pochvaloval si hrající kouč Pavel Hraba.
Ještě větší drama absolvovala děvčata, která se v normální hrací době rozešla s Pragou smírně 3:3. Nájezdy poté našly hvězdu v osobě brankářky Terezy Kopřivové.

„Praga je pro nás stěžejním soupeřem. Za pět let se často potkáváme v semifinále, ať už venku nebo v hale. Jde o vyhecované zápasy, hraje se tvrdý hokej. Výhru jsme spíše urvaly," přiznala trenérka Karolína Kříženecká, jejíž celek nechal na hřiště vše. Ve finále na Slavii nestačil a podlehl jí 0:7.

„Finále skončilo neúspěchem. Náš projev už postrádal bojovnost," připustila.

Muži byli blízko senzaci, dokázali dotáhnout manko 0:3 a měli šanci i na zvrat. Jenže neproměnili a tak se radovali červenobílí – 3:5.

„Hezké finále, rozhodně ne odevzdané. Jsme rádi za stříbro," řekl po duelu Pavel Hraba.

Hodnocení přidal také prezident klubu Miroslava Koloc: „Už semifinálová vítězství nad Pragou a Bohemians jsou výborným úspěchem. Finále vyšlo lépe mužům, kteří sahali po roce 2011 po druhém halovém titulu, stříbra jsou výrazným vylepšením loňských halových umístění a na rakovnické podmínky trénování v nevyhovujících prostorech až super úspěchem. Poděkování patří všem, kteří se o to zasloužili a reprezentovali město Rakovník."

Ženské statistiky:

Semifinále: HC 1972 Rakovník – HC 1946 Praga 3:3, 3:1 na nájezdy

Branky: Hanzlová, Kříženecká, Polcarová – Neubertová, Kolářová, Kubů. Rozhodující nájezd Hanzlová.

SK Slavia Praha – TJ Slavia Hradec Králové 4:2

Branky: Capouchová 2, Bížová, Poloprutská – Smitková, Žemličková.

Finále: HC 1972 Rakovník – SK Slavia Praha 0:7

Branky: Bížová 3, Capouchová 2, Mejzlíková, Hrachová.

Mužské statistiky:

Semifinále: TJ Bohemians Praha – HC 1972 Rakovník 3:5

Branky: Kučera, Plochý, Trávník – Seemann 2, Skála, Ostaš.

SK Slavia Praha – TJ Slavia Hradec Králové 3:2

Branky: Procházka 2, Vacek – Zdeněk, Machút.

Finále: HC 1972 Rakovník – SK Slavia Praha 3:5

Branky: Seemann, Jahoda, Gregor – Svatoň, Piterák, Kyndl, Capouch, Procházka.