Šest branek, penaltový rozstřel, ale někdy i příliš vyhrocené emoce hlavně ze strany klokanů, které vystupňoval reprezentant Peřinka nebezpečným napálením míčku směrem k divákům - to vše orámovalo sobotní dopoledne na Městském stadionu v Rakovníku.

HC 1972 Rakovník - Bohemians Praha
3:3 (2:1)penalty 5:6

V posledním extraligovém kole před odjezdem na evropský pohár do Portugalska začali domácí ofenzivně, hosté nezůstali nic dlužni, a tak se v Rakovníku hrál líbivý oboustranně útočný hokej. Hráči Bohemians se sice už ve 4.minutě ujali vedení 0:1, ale rakovnický tlak vzrostl a po šancích Jahody i Daška ve 27.minutě prošel po Ostašově nahrávce Hraba a překonal Chrpu na 1:1. Dokonalou otočku završili domácí o minutu později druhou brankou, kterou vstřelil po pěkné kombinační akci Beneš. Vzápětí mířil Peřinka jen těsně nad a Prchal odvracel pražský trestný roh.
Po přestávce byl vyloučen na deset minut kapitán Bohemians Troníček za nemístnou kriziku rozhodčího, ale Rakovník přesilovku nevyužil, naopak inkasoval z hokejky jihoafrické posily zelenobílých Trevora Bothy a ve 43.minutě dokonce Kořený dostal Bohemians opět do vedení. V závěrečné dvacetiminutovce zápas ovládly emoce, které vyhrotil kapitán hostů Peřinka, ale v 52.minutě po trestném rohu Dašek pověsil míček do sítě na 3:3. V penaltovém rozuzlení pak vedli domácí už 3:1, ale nakonec podlehli nejtěsnějším rozdílem, výkonem však nezklamali a zůstávají na pátém místě právě před Bohemians, pražským Presidentem a Hostivaří. Trenér Hraba pro Rakovnický deník uvedl: „Škoda dvou branek, byly zbytečné, jinak si myslím, že jsme podali dobrý výkon, do týmu se vrátili zranění Martin Seemann a Sláva Jungmann, penalty jsou vždy loterií, alespoň jsme si je vyzkoušeli na pohár, kde je můžeme potřebovat.“
Sestava HC 1972: J. Seemann - Ostaš, Prchal, Gregor, Hudeček, Dašek, Bouma, Hlína, Jahoda, Jungmann, Hejda, M. Seemann, Hornof, Beneš, Šára, hrající trenér Pavel Hraba.

MIROSLAV KOLOC