Ve slušně zaplněné hale v pražském Edenu toto očekávání nezklamali a po vynikajícím výkonu zejména ve finále kapitán Radek Ostaš zaslouženě zvedl nad hlavu mistrovský pohár, který je zároveň vstupenkou do prestižního evropského poháru v roce 2012. Po titulu z roku 1993 na venkovním hřišti je to historicky druhé rakovnické zlato pro muže, další získaly až v roce 2008 ženy HC 1972 Rakovník.

HC Plzeň-Bolevec - HC 1972 Rakovník 1:6 (0:1)

Semifinálové střetnutí bylo dlouho bez branek, šance M. Seemanna, Ostaše i Procházky zůstaly nevyužity, Bolevec velmi dobře bránil, a tak až v poslední minutě před přestávkou Dašek poslal svůj tým do vedení, aby se hned z trestného rohu ve 22. minutě radoval podruhé. Na 0:3 zvyšoval deset minut před koncem Procházka.
Na góly Daška a M. Seemanna zareagoval soupeř pouze Krýslem na 1:5, postup do finále podtrhl po Ostašově nahrávce Procházka. „Rozhodla proměněná Daškova penalta, v druhém poločase se více projevila naše aktivita a další gól, a to už jsem věděl, že nám finále neuteče,“ konstatoval bezprostředně po závěrečném hvizdu kapitán Radek Ostaš.

HC 1972 Rakovník - TJ PLzeň Litice 4:0 (1:0)

Soupeř vyřadil pražskou Slavii 6:5 a rychlý, pohledný zápas pak často zvedl diváky ze sedadel. V rozmezí 11. až 14. minuty zahrozily útoky M. Seemanna, Jahody a Hornofa, ale uhodilo i na druhé straně a Hraba předvedl další zákrok z říše snů proti Dolejšovi. Rakovničtí příznivci se dočkali až v poslední minutě, když Daškovu přihrávku proměnil Petr Procházka ve vedoucí gól do šatny.

V 31. minutě už po změně stran zvyšoval na rozdíl dvou gólů Jahoda po spolupráci s M. Seemannem, Rakovník přestál dva trestné rohy a Procházka po Hornofově přihrávce vstřelil třetí gól. Titul podtrhl po Hornofově nahrávce čtvrtým úspěchem opět Jahoda. S koncem zápasu vyletěly ruce nahoru všem Rakovnickým a propukla obrovská euforie ze zisku českého titulu v hale.

„Titul vyhrála hlavně parta, všichni chodili poctivě trénovat, vyšla nám příprava, a tak musím poděkovat všem za krásný zážitek,“ okomentoval letošní rakovnické vystoupení gólman s čistým kontem Pavel Hraba a vrátil se k němu i kanonýr Petr Proházka: „Já byl už od začátku přesvědčený, že vyhrajeme a že to nemůže špatně dopadnout, že ta parta nemůže prohrát, navíc v zádech s nejlepším republikovým gólmanem Hrabou. Mým nejdůležitějším gólem byl ten na 3:0.“

Pořadí Final Four 2011: 1. HC 1972 Rakovník, 2. TJ Plzeň-Litice, 3. SK Slavia Prah, 4. HC Plzeň-Bolevec.
HC 1972 Rakovník: J. Seemann, Hraba - Dašek, Ostaš, Gregor, Procházka, Hlína, Hornof, Jahoda, M. Seemann, Hudeček. Trenér Pavel Hraba.