Divácky nejatraktivnější byl opět downhill, neboli sjezd městem, který letos přilákal zhruba sedmdesát jezdců. Nejpočetnější z pohledu účastníků byl jako vždy MTB závod na horských kolech, který startoval až v neděli dopoledne.

My jsme se zeptali Štěpána Červeného, který měl na starosti downhill, na pocity ihned po závodech.

Kolik dorazilo letos účastníků na dual a na downhill?
Závodníků bylo 23 na dual a 70 na downtown, což mě docela překvapilo vzhledem k letošní slabší sezoně…

Jak se závody klukům a holkám líbily?
Oba závody se podle ohlasů líbily. Dual měl trochu časový skluz, ale vlastní závod se povedlo odstartovat včas. Downtown běžel pěkně podle plánu a největší zdržení bylo asi 20 minut posunutí startu druhého kola.

Myslíte, že kdyby nebylo takové vedro, že by třeba přijelo více lidí, kteří mohli tento víkend strávit třeba někde u vody?
Nemyslím si, že by vedro rozhodlo o počtu účastníků. Spíš pokud by bylo hnusně, tak by jich asi přijelo méně. Bohužel došlo k termínové kolizi s evropským pohárem na šumavském Špičáku, a to nám ubralo několik závodníků, kteří se sem těšili.

Bylo něco, co se organizačně ne úplně vydařilo a bude poučením do dalšího ročníku, a naopak, co se fakt povedlo?
Po organizační stránce nevím. Rozhodně chci pochválit celý organizační tým, který fungoval během závodů, ať to jsou pískači, statéři a časoměřiči. Další díky patří speakrům, kteří se v pátek postarali o pěkné komentování na dualu… Určitě je co zlepšovat, ale na to jsou potřeba zodpovědní lidé, které mi přijde těžší a těžší v dnešní době sehnat.

Myslím, že jsem vás nakonec závod jet neviděla, přitom jste říkal, že byste letos chtěl zkusit na vlastní gumy, co taky závodníkům připravujete, jak to bylo?
Nakonec jsem nejel ani jeden závod. Opět jsem to z časových důvodů nezvládl. Byl jsem rád, že si během závodu mohu alespoň trochu odpočinout… Snad příště (smích).