Zda se rakovnickým volejbalistům vrátila ztracená forma rozhodne další kole, v němž zajížději volejbalisté na palubovku Liberce, který je o bod před Rakovníkem.

VK Rakovník - VK Mladá Boleslav 3:2 (22, -16, 19, -18, 16); 3:0 (19, 16, 20)

Rakovničtí volejbalisté o uplynulém víkendu přivítali na domácí palubovce tým VK Mladá Boleslav, který je v ligové tabulce hned před Rakovníkem. Šlo tedy o poměrně zásadní dvojzápas, který mohl významně napovědět, jak se bude tato skupina druhé národní ligy dál vyvíjet. Rakovničtí se oklepali z předešlé porážky v Semilech a do soupeře se pustili s chutí. Hned v začátku domácí vedli 5:0 a s vedením došli až do koncovky setu, kde po napínavých výměnách nakonec uhájili vítězství 25:22.

Ve druhém dějství naopak 5:0 vedli hosté a také neměli problém s udržením koncentrace. Další dva sety se opakovaly přesně dle narýsované šablony a šlo se do pátého zkráceného setu. Zde vedli domácí již 5:2 a 7:4, ale strany se točili za vedení hostujícího týmu také díky neodpískanému nečistému odbití hostujícího hráče. Potom naštěstí rozhodčí dvakrát pomohl domácím a ti vedli 15:14. Rakovničtí dokázali ale využít až 3. setbol a zvítězili 18:16.

Odpoledne již domácí nepřipustili žádné debaty. Od začátku zářil za zadní lajnou Šonka, který silovým servisem boural hostující přihravače. Naopak na sítí ničil smečaře hostů Petr Jakovec. Tokič potom dokázal skvěle rozhodit obranu hostů a posílal své útočníky až na vyjímky proti jednobloku.

Nejlepší výkon týmu v dosavadním průběhu soutěže ocenila hrstka diváků potleskem a VK Rakovník tak i nadále trpělivě stahuje náskok týmů ze středu tabulky. Na osmý tým Liberce ztrácí jen jedinou výhru a právě do Liberce pojedou rakovničtí hráči příští týden.

VK Rakovník: Tomáš Mužík, Tomáš Holý, Zdeněk Pekař, Petr Jakovec, Jan Šonka, Martin Tokič – libero Jan Vlach, Jiří Fojtík, Martin Ibl, Filip Řehoř, Jiří Jánský, Lukáš Mazánek.
Trenér: Luděk Štíbr

AUTOR: Tomáš Holý, Miroslav Elsnic