Předkolo

Valeo Stars – Tryskáči Hořesedly
4:2 (2:0)

Asi nejlepší výkon si nechali na závěr svého vystoupení pro diváky hráči z Hořesedel. Ještě teď musí litovat spousty promarněných šancí, které v průběhu zápasu zahodili. Začátek zápasu se nesl v duchu nepřesností a silvestrovského opojení. Teprve postupem času si hráči uvědomili, že se hraje vyřazovák a jeden tým musí z kola ven. Ve 3. minutě trefil nenápadnou střelou tyč Luksch. V dalších minutách se za hlavy chytali bratři Kozákové. Lví podíl, že si oba ohmatávali ono místo, měl brankář Valea Kopáček. Jak se dávají góly, předvedl v 8. minutě Kopřiva 1:0. Vzápětí střelu Králičky tečoval Jelínek a náskok se zvětšil 2:0. Po přestávce Hořesedly zahájily frontální útok na Kopáčka, ale ten svou linii ubránil famózními zákroky a poslal svůj tým dál.
Branky: Jelínek 2, Kopřiva, Vaníček – Stiska, Holý.

Elektro Viola – Oráčov
1:5 (1:3)

Příliš hladce skončil další vyřazovací duel. Viola zklamala letos na celé čáře. Přitom v dresech tohoto týmu hráli fotbalisté, kteří by měli mít větší ambice. Oráčov příkladně bojoval a od prvních minut nebylo pochyb, že si proklestí cestu dál. Sled branek – 4. minuta Večeřa 0:1, 5. minuta – Marek 0:2, v 9. minutě snížil Polák na 1:2, ale jelikož obrana týmu Violy vůbec neexistovala, pokračoval střelecký nárůst na konto pouze pro Oráčov. Marek hezky elegantně – 1:3. Jankura po kombinaci – 1:4 a definitivní gólovou tečku zařídil Večeřa – 1:5. Oráčov zaslouženě postoupil dál.
Branky: M. Polák – Večeřa 2, Marek 2, Jankura.

Čtvrtfinále

Sparta Lužná – AC Valeo Stars 6:2 (2:1)

Začátek zápasu patřil Spartě. Střely Šnajdra a Polanského trefily pouze tyč. V 7. minutě prostřelil Kopáčka Fronk a o dvě minuty později slavil trefu do černého M. Hájek. Korekci skóre zařídil v 11. minutě Hraba 2:1. Ve druhém poločase už ovládli palubovku hráči Lužné. Především Míra Hájek ukazoval, že byl oprávněně zvolen do nejlepší pětky turnaje a dalšími svými góly pomohl Spartě k postupu. Valeo skončilo celkově páté a patřilo letos k příjemným překvapením soutěže.
Branky: M. Hájek 3, Šnajdr, S. Fronk, Klecanda – Hraba, Jelínek.

PVK Logistics – Oráčov
6:4 (3:2)

Nádherný zápas připravili pro diváky oba aktéři. Úvod jasně patřil PVK. Spoustu šancí pochytal Jeníček a když už byl překonán, pomohl mu Mácha na brankové čáře. První se trefil Koláček 1:0. V 6. minutě unikla dvojice Beránek a Šerf a bylo to 2:0. Teprve až v 9. minutě odpověděl Oráčov. Posila týmu Martin Vopat snížil na 2:1. Další dokonalá spolupráce Konopáska a Koláčka znamenala vedení Logistics 3:1. Do půle snížil nejlepší střelec turnaje Bařtipán 3:2. Branky Jarda dávat umí a v 17. minutě srovnal na 3:3. O dvě minuty později hrál hlavní roli Konopásek. Pronikl před Jeníčka a po vlastní střele skončil na zemi na brankové čáře. Než se stačil odtamtud dostat, už střílel jeho spoluhráč Michal Kapoun. Střela prošla do branky i díky rychle zvednutým kolenům Konopáska 4:3. Štírek Logisticsu svůj výkon korunoval nádherným angličanem 5:3. Hattrick v 23. minutě dovršil Koláček 6:3. Tečku za vystoupením Oráčova v soutěži symbolicky trefil Vopat 6:4. Mladíci šli dál a Oráčov v soutěži skončil, ale i jeho výkony byly příjemným zpestřením soutěže. Stínem zápasu bylo nezaviněné zranění brankáře Melče.
Branky: Koláček 3, Šerf, Konopásek, M. Kapoun – Vopat 2, Bařtipán 2.

Semifinále

Alegria de Partida – Sparta Lužná 5:5
po prodloužení 3:3 (2:1)
penalty 3:2

Kdo přišel v neděli do sportovní haly, nelitoval. Co přichystaly divákům oba dva týmy v tomto zápase, se jen tak nevidí. I tak dramatický a pro obě družstva důležitý zápas se hrál v duchu fair play a v obrovském tempu a nádherné atmosféře. Obě mužstva měla své hrdiny, na jedné straně kanonýr Baeirl a na druhé straně střelec Jiří Polanský. Do vedení šli Alergici – 1:0, Krejčík. Srovnáno v 10. minutě Hájkem 1:1. Ve 12. minutě po chybě Ráce s M. Hájkem se trefuje Paul 2:1. Ve 13. minutě akci dva na jednoho vyřešil Baeirl 3:1. V 16. minutě spolupráce Šnajdr – Polanský přináší ovoce 3:2. Už se zdálo, že Alegria postoupí, ale svoji akci čtyři vteřiny před koncem normální hrací doby dotáhl do brankového opojení Polanský – 3:3 .

V prodloužení euforie Lužné pokračovala – Šnajdr 3:4. Ve třetí minutě nastavení se trefil opět Baeirl 4:4. V poslední minutě strhává skóre na stranu Partidy Paul 5:4. Hrdina Lužné Polanský potřetí slaví branku, tentokrát 16 vteřin před koncem 5:5. Drama musí rozhodnout penalty. Začíná Lužná: M. Hájek ano, Krumhanzl také. Druhá serie: střela Chládka jde mimo, Paul se nemýlí. Třetí série: L. Hájek dává naději. Baeirl jí však sfoukává a Partida se raduje z postupu do finále. Nádherné strhující představení končí za obrovského potlesku diváků.
Branky: Baeirl 2, Paul 2, Krejčík – Polanský 3, M. Šnajdr, Hájek M.

Juventus Beer – PVK Logistics 3:1 (2:1)

PVK v brance s Lukášem Kapounem začalo bez respektu. Nedělní tahoun mužstva Konopásek otevřel již ve druhé minutě skóre 0:1. O dvě minuty později se dvakrát trefil Michal Vodrážka a Juve otočili skóre 2:1. Dlouhých 18 minut diváci branku neviděli. Juventus hrál pozorně v defenzívě. Šance k vidění byly, ale střelci neuspěli. Pojistku pro obhájce a dokončení hattricku zařídil Michal Vodrážka 3:1. Závěrečný nápor PVK už změnu skóre nepřinesl. Juventus postoupil do finále a mladíci hráli opět jen o bronz.
Branky: M. Vodrážka 3 – Konopásek.

O 3. místo

Sparta Lužná – PVK Logistics 2:3

Zápas se hrál jednou 15 minut. Oba zklamaní semifinalisté toužili po třetím místu. V brance Logistics opět nastoupil Lukáš Kapoun a vedl si skvěle. Začátek vyšel i jeho spoluhráčům, ve 4. minutě Koláček 0:1. Rychlou odpověď gólově zařídil L. Hájek 1:1. Šnajdrova opakovačka v následující minutě znamenala vedení Lužné 2:1. Přestřelku podpořil Konopásek 2:2. Bronzovou ránu pro PVK Logistics trefil v minutě desáté Pidrman 2:3. Lužná sice ještě orazítkovala tyč po střele Šnajdra, ale mladíci si obhajobu bronzu už vzít nenechali.
Branky: L. Hájek, Šnajdr – Konopásek, Koláček, Pidrman.

Finále

Alegria de Partida – Juventus Beer
5:1 (1:0)

Repríza loňského finále, které skončilo úspěšně pro Juventus 4:3, začala obrovským náporem Juve. Radek Zach coby nejlepší brankář turnaje se měl co ohánět. Střely Vodrážky, Blechy a Setničky zpacifikoval. Bomba Mrázka jen těsně minula levou šibenici jeho branky. Po střele Beneše mu pomohlo břevno a ten samý hráč neuspěl ani při šanci ze tří metrů. Teprve až tento okamžik nakopl hráče Alegrie. Po brejku Baeirla a přesné trefě vedla Partida 1:0. Po přestávce se Baeirl radoval podruhé 2:0. V 18. minutě vstřelil kontaktní branku Setnička 2:1. Naděje na zvrat pro Juve žila pouze minutu, po chybě brankáře Beer zvýšil náskok Uhlík 3:1. Ještě v té samé minutě trefil větší náskok Vávra 4:1 a poslední branku letošního ročníku Viola cupu měl na svědomí Krumhanzl 5:1. Výsledek vypadá velmi jednoznačně, ale na šance v tomto zápase vyhrál Juventus. Hrdinou finále se stal mladičký brankář vítězů Radek Zach a se svými spoluhráči vystřídali na pověstném trůnu vítězů Viola cupu Juventus.
Branky: Baeirl 2, Krumhanzl, Uhlík, Vávra – Setnička.

Po skončení finále předal poháry a ceny pro nejlepší mužstva a jednotlivce zástupce firmy Elekro Viola pan Rudolf Kulhánek. Putovní pohár a pohár pro vítěze tedy patří na rok týmu Alegria de Partida. Celý rok se mohou pyšnit borci tohoto týmu tímto úspěchem. Vyhráli nadstavbovou část a prošli i vyřazovacími boji v cestě za triumfem, ani jednou nebyli poraženi. Titul jim patří právem. Dvanáctý ročník je minulostí, zná nového vítěze a může si gratulovat, jak výborná letošní Viola byla.

Cenu pro nejlepšího brankáře turnaje obdržel z rukou generálního sponzora firmy Elektro Viola, kterou zastupoval pan R. Kulhánek, Radek Zach, brankář Alegrie de Partida. Velké uznání zaslouží oba rozhodčí Viola cupu, pánové Antonín Sýkora a Marek Titlbach za odvedené výkony v průběhu celého turnaje.

Pořadatel akce Bedřich Koch děkuje R. Tichému a M. Matouškovi za pomoc při organizování turnaje.

NEJLEPŠÍ PĚTKA TURNAJE
Hlasovali zástupci oddílů, rozhodčí a pořadatelé akce.
Brankář Jan Baltyzar 5 hlasů (Juventus)
Michal Vodrážka 4 hlasy (Juventus)
Jaroslav Bařtipán 6 hlasů (Oráčov)
Zdeněk Uhlík 7 hlasů (Alegria)
Miroslav Hájek 10 hlasů (Lužná)

Konečné pořadí 12. ročníku Viola cupu
1. Alegria de Partida
2. Juventus Beer
3. PVK Logistics
4. Sparta Lužná
5. AC Valeo
6. Oráčov
7. Elektro Viola
8. Tryskáči Hořesedly
9. Rozcestí Podbořany

Konečná tabulka střelců
1. Bařtipán Oráčov 19
2. - 4. Bairl Alegria 16
Uhlík Alegria
Hájek M. Sp. Lužná
5.- 6. Vávra Alegria 12
Mácha Oráčov
7.- 9. Kozák L. Hořesedly 11
Koláček PVK
Polanský Sp. Lužná
10. - 11. Šnajdr Sp. Lužná 10
Vodrážka M. Juventus Beer

BEDŘICH KOCH