Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklování bylo zahájeno a s ním i první závod

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Na Husovo náměstí v Rakovníkuse kolem půl šesté začali sjíždět první závodníci. V šest hodin pak odstartoval noční orientační závod dvojic.

24.7.2009
SDÍLEJ:

Zahájení cyklování a příprava na noční orientační závodFoto: Foto: Deník/ Kamila Hejdová

Tolik očekávaná akce s názvem Rakovnické cyklování byla v pátek v podvečeroficiálně zahájena starostou města RakovníkaZdeňkem Nejdlem.

"My všichni jsme napjatí jak se tato akce, pro kterou se město rozhodlo, povede. Když jsme poprvé v rámci rozpočtu přišli s nápadem organizovat tuto akci, bylo hodně lidí, kteří jí nedůvěřovali, dokonce říkali jestli to není zbytečné. Já se přiznám, že dosud jsem hodně nervózní, ale věřím, že lidé, kteří se na tom podíleli tomu dali maximum, a že se podaří a bude se všem líbit. Hlavně pakúčastníkům, kteří vyhrají nějaké zajímavé ceny a budou mít krásné zážitky. Všichni ti ostatní se budou mít na co dívat a mohou sezúčastnit také kulturního doprovodného programu, na který se také těším. Chtěl bych krátce poděkovat a vyzdvihnout hlavně ty, kteří se zasloužili o to,že se tato náročná akce vůbec dokázala připravit. Je to zejména horolezecký klub Rakovník – jmenovitě Milan Sunkovský a Zdeněk Benedikt, celý tým Městské knihovny Rakovník v čele s Milenou Křikavovou, kulturní program pro vás připravilo Kulturní centrum Rakovník pod vedením pana Jiřího Karla a celého jeho týmu a za město Rakovník vše organizují místostarosta Jan Švácha a tiskový mluvčí našeho města Jan Polák. A byla samozřejmě této akci nápomocná icelá řada úředníků z Městského úřadu v Rakovníku. Ještě jednou bych chtěl všem jmenovaným poděkovat. Chtěl bych popřát celé akci, aby se vydařila, tak jak si organizátoři představovali. Všem účastníkům a občanům města, kteří navštíví naší akci, aby se jim to líbilo a aby byli všichni spokojení. Popřál bych hezké počasí aaby soutěže vyhráli ti nejlepší.Tímto tedyprohlašuji Rakovnické cyklování za zahájené a doufám, že budeme mít chuť po tom letošním i do cyklování příštího," vyjádřil se k akci starosta Zdeněk Nejdl.

Noční orientační závod dvojic

Prvním závodem Rakovnického cyklování je noční orientační závod dvojic. Přihlášené dvojice se musí po celou dobu závodu pohybovat spolu a společně se pokusit objet co nejvíce kontrol, kterých je na trase celkem jednadvacet. Organizátoři se však shodují, žeobjetvšech jednadvacet kontrol za čtyři hodiny je téměř nemožné. O vítězi pak rozhoduje počet objetých kontrol. V případě shodnosti počtu kontrol pak čas. Za každých započatých pět minut nad limit čtyř hodin se dvojici jedna kontrola škrtá a zůstává najetý čas.

Prohlédněte si fotogalerii ze zahájení akce a momenty před startem orientačního závodu.

Autor: Kamila Hejdová

24.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Texty bývají nudné. Známý karikaturista z Rakovníka Milan Kounovský ty svoje volební lístky vylepšil svými kresbami. "V televizi ráno říkali,  že se může nejen kroužkovat, ale i malovat. Tak jsem si pro lepší rozhodování nejdříve maloval ...," napsal na s
AKTUALIZUJEME
85

OBRAZEM: Parlamentní volby v Rakovníku

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

AKTUALIZOVÁNO

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek.

I. B třída: Dočká se Lužná prvních bodů

Rakovnicko - Fotbalisty Sparty Lužná čeká v dalším kole I. B třídy Braškov, dočká se nováček prvních bodů v soutěži?  

V sobotu si pochutnáte na grilovaných rybách

Lišany /FOTOGALERIE/ - Rybáři z místní rybářské organizace v Rakovníku vylovily z rybníka v Lišanech zhruba dvanáct metráků ryb. Největší výlov pořádají ale až tuto sobotu, a to na Žákovském rybníku u Šamotky. Těšit se můžete nejen na zajímavou podívanou, ale chybět nebude ani grilování a ochutnávka ryb.

Volby na Rakovnicku: i cestou do hospody

Rakovnicko /INFOGRAFIKA/ - Už jen několik málo hodin dělí občany naší země od začátku letošních parlamentních voleb. Jen na Rakovnicku zamíří do volebních místností desítky tisíc voličů. Vše vypukne úderem dnešní čtrnácté hodiny, což je i čas, kdy se volební místnosti v sobotu uzavřou a začne netrpělivě očekávané sčítání hlasů. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení