HBC Rakovník – HBC Vsetín 3:3 (2:0, 0:1, 1:2)

V prvním jarním utkání hokejbalové extraligy mladšího dorostu přivítal HBC Rakovník na předposlední celek tabulky.
V první třetině působili Valaši ospalým dojmem z náročné cesty, čehož domácí využili ke vstřelení dvou branek. V 6. minutě našel Brožek před brankou kanonýra Koláčka, který nezaváhal – 1:0. O čtyři minuty později se Koláček prosadil znovu. Tentokrát mu k tomu pomohly nahrávky Zechovského a Záhejského – 2:0. To ale bylo ze strany domácích na dlouhou dobu vše.
Od začátku druhé třetiny už měli navrch hosté, kteří po závaru před domácí brankou dokázali snížit – 2:1. Domácím však toto varování nestačilo a dále předváděli neuspokojivou hru. Nedokázali proměnit ani několik samostatných úniků, a tak do šaten odcházeli pouze s jednogólovým vedením.
Třetí třetina začala lépe pro domácí tým, který dokázal už po minutě odskočit soupeři na rozdíl dvou branek. Po přihrávkách Polcara a Brožka se znovu prosadil Koláček, jenž tak dovršil hattrick – 3:1. Hosté však velmi rychle odpověděli, když využili přesilovou hru – 3:2. Ani to ale nebylo z jejich strany vše. Ve 38. minutě dokonce srovnali na 3:3 a protože při samostatných nájezdech byly oba gólmani bezchybní, byl tento výsledek také konečný.
„Spokojený jsem pouze s první třetinou. Ve zbytku zápasu jsem postrádal herní pohodu a jistotu všech hráčů. Tento výsledek je pro nás jednoznačná ztráta dvou bodů,“ uvedl rakovnický trenér Marek Brožek.
HBC Rakovník: Hubálek, Cafourek, Šik, Maier, Brožek, Koláček, Polcar, Martínek, Zechovský, Bílek, Záhejský. Trenér: Marek Brožek.

JAN PROKOP