HBC Rakovník – HBT Vlašim
5:4 (2:0, 1:2, 2:2)

V první třetině byl domácí Rakovník jasně lepším týmem. Přesné přihrávky a vysoká bojovnost přinesla ovoce v podobě dvoubrankového vedení. Skóre otevřel ve 3. minutě tvrdou střelou od červené čáry Šmíd – 1:0. V 8. minutě pak zvýšil po tlaku domácích Truksa – 2:0.

Na začátku druhé třetiny dokázali hosté snížit na 2:1, ale Rakovník odpověděl brzo. Ve 13. minutě navýšil na 3:1 přízemní střelou z prostoru kruhů Sýkora. Ale místo toho, aby vedení přidalo klid na rakovnické hokejky, tak se zvedli hosté. Ti přidali na bojovnosti a zpřesnili přihrávky. V 19. minutě tak Vlašim snížila na rozdíl jedné branky – 3:2.

Do poslední třetiny vstoupili domácí s vědomím, že je nutné co nejrychleji zvýšit vedení a dodržovat taktické pokyny od trenérů – obsazovat protihráče, zpřesnit přihrávky a pokusit se z brejků skórovat. To se povedlo ve 21. minutě, když Truksa zvýšil vedení na 4:2. Od této chvíle ale opět převzali iniciativu hosté, kteří ve 24. a 25. minutě vstřelili dva góly a stav srovnali. Drama vrcholilo. Rakovničtí trenéři poslali na hřiště posílenou první pětku o centra z druhé řady a po závaru před brankou hostů ve 27. minutě Truksa sklepl míček ze vzduchu za záda vlašimského brankáře – 5:4. Poté byl na dvě minuty vyloučen domácí hráč a Vlašim dostala šanci na vyrovnání. Rakovničtí ale perfektní poziční hrou oslabení přečkali a dotáhli zápas do vítězného konce.

1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

I druhý nedělní zápas byl velice dramatický, i když je nutné uznat, že soupeř byl lepší a bojovnější. První třetina byla vyrovnaná, ale více ze hry měl Rakovník, který se i jako první radoval z gólu. Staněk nádherným obloučkem za záda hostujících obránců našel Truksu, jenž bez problémů překonal gólmana hostů – 1:0.

Druhá třetina začala velkým tlakem Vlašimi, která dvěma brankami ve 21. a 26. minutě otočila průběh zápasu – 1:2. Rakovník sice hru částečně srovnal, ale vyrovnat už nedokázal.

Nepomohla ani krátká závěrečná powerplay. Za své výkony si zaslouží vyzdvihnout perfektně chytající brankář Bendl, jenž zlikvidoval velké množství střel a samostatných nájezdů hostů. Také se blýskl Truksa, který vede i kanadské bodování MČR mladších žáků střed. Výborný výkon předvedli také Sýkora a Staněk.

HBC Rakovník: Bendl - Šmíd, Nováková, Chvasta V., Kraft - Truksa, Dolejšek, Staněk, Kolář, Ács, Sýkora. Trenéři: Pavel Pospíšil, Roman Němeček.