IHC Rakovník – Hradec Králové 4:3 ss (0:0, 0:0, 1:1, 2:2)

Již od prvních minut bylo vidět, že domácí mají velkou chuť do utkání, ale v prvních dvou čtvrtinách se diváci branky nedočkali. Rakovník hrál odpovědně v defenzívě a v brance se opíral o skvěle chytajícího Polcara.

Ve třetí části šel hradecký soupeř do vedení po tečované střele od modré čáry – 0:1. Rakovníku se podařilo srovnat v přesilové hře, když se po nahrávce Kounovského přesně trefil Karel – 1:1.

Poslední dějství nezačalo pro domácí vůbec dobře. Během prvních tří minut si Hradec dokázal vypracovat dvoubrankové vedení – 1:3. Rakovník ale zbraně nesložil. Za obrovskou snahu a bojovnost byl odměněn. Nejprve snížil chytrou tečí Šmíd po střele Gebharta. V čase 9:45 při hře tři na tři se dočkal Rakovník zaslouženého vyrovnání. Útočnou akci Růžičky se Šmídem pohotově zakončil Karel – 3:3.

V základní hrací době byl tak stav nerozhodný a následovalo pět minut prodloužení, ve kterém branka nepadla a na řadu přišla trestná střílení. Za domácí se prosadili Medřický a Sekáč, naopak hosté si vylámali zuby na Polcarovi, který za svá záda pustil jen jeden nájezd a Rakovník si i díky jeho bezchybnému výkonu připsal první dva body do extraligové tabulky pravdy.

Branky Rakovníka: Karel 2, Šmíd.

Asistence: Kounovský, Gebhart O., Šmíd.

IHC Rakovník: Polcar, Kounovský O., Hoffmann, Karel, Sekáč - Růžička, Šmíd J., Medřický, Gebhart O. - Kozák, Opat L. Trenér: Kounovský P.

Ze sobotního duelu s Kladnem si Rakovník odvezl vysokou porážku 12:1.