Faktem ale je, že lídr krajského přeboru Ebárna Kladno se s rezervou Třebusic pořádně nadřel. Třebusice rychle vedly o dvě branky a Ebárna musela hodně přidat, aby ztrátu dohnala a udržela si svůj bodový náskok před Hraslem Slaný.

A lídr tabulky to překvapivě s třebusickou rezervou vůbec neměl snadné. Domácí se totiž rychle ujali dvoubrankového vedení, hráči hostující kladenské Ebárny tak museli hodně přidat, aby dokázali náskok soupeře srovnat. To se jim podařilo, v závěru pak strhli podařenou střelou očekávanou výhru na svou stranu.

To slánský Hrasl se tolik s předposledním Rakovníkem netrápil. Druhý celek tabulky měl převahu po celé utkání, v němž nepřipustil žádné překvapení – soupeře vyprovodil sedmi zásahy.

Dalším uchazečům o medaile se však nedařilo. Kralupští sice v roli hostí sehráli vyrovnanou partii v první půli v Příbrami, ve druhé části hry však na domácí Legii již hosté nestačili.

Ještě hůře se vedlo slánskému Fobozu, který totálně propadl v Bělé pod Bezdězem. Domácí hráči Atmosu byli od úvodního hvizdu aktivnější, hosté vůbec jejich tempu nestačili a porážka je pro ně ještě milosrdná.

Důležitou výhru si připsal další slánský celek FK Union, který v roli hostů deklasoval pražský Rohožník a konečně se odpoutal ze sestupových příček.

V posledním střetnutí celků ze středu tabulky se radovala rezerva Olympiku Mělník, když především díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase přehrála benešovské Tenisáky.

Výsledky 16. kola: Olymp. Mělník – Tenisáci Benešov 6:2 (2:1), PK Třebusice B – Ebárna Kladno 3:4 (3:3), Legie Příbram – AFC Kralupy 7:3 (1:0), Hrasl Slaný – Atl. Rakovník 7:1 (3:0), Atmos Bělá p. B. – Foboz Slaný 11:2 (8:1), Rohožník 21 – Union Slaný 3:10 (0:3).

1. Ebárna Kladno 16 14 0  2  119:81   42
2. Hrasl Slaný 16 12 2 2 110:59 38
3. Foboz Slaný 16 10 0 6 126:95 30
4. AFC Kralupy 16 10 0 6 100:69 30
5. Atmos Bělá 16 9 0 7 108:84 27
6. Olymp. Mělník B 16 9 0 7 88:83 27
7. Legie Příbram 16 7 1 7 115:88 23
8. Tenisáci BN 16 6 0 10 55:71 18