SC Veltěž - FC Kings Rakovník 8:5 (3:4)

Hosté začali aktivně a hned z první akce udeřili. Mokrejš vyslal do úniku Tvrze, který mířil přesně - 0:1. To však nebylo vše. Než se domácí vzpamatovali, tak prohrávali již 0:2, když se trefil Volráb. Teprve po této brance zavřel favorit "krále" na jejich polovinu a zaměstnával brankáře Lodera. Ten několikrát svůj tým podržel bravurními zákroky, ale nakonec přeci jen kapituloval po doražené střele - 1:2.

Hosté se však znovu dostali do dvoubrankového vedení, když Loder pasem našel Tvrze a ten nekompromisně rozvlnil síť - 1:3. Veltěž opět zvýšila své obrátky a výsledkem bylo další snížení náskoku hostů. Ale ani to netrvalo dlouho. Bartyzal totiž předložil míč před prázdnou branku domácích Benešovi a bylo to 2:4. Těsně před přestávkou se však skóre měnilo znovu, když se veltěžský kanonýr Pfeifer obtočil kolem svého strážce a snížil na rozdíl jediné branky.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí a po řadě nepřesných střel se jim podařilo srovnat na 4:4. Odpověď si však vzal na starost Tvrz a další brankou dovršil svůj hattrick - 4:5. Do konce utkání zbývalo 10 minut. Domácí vystupňovali tlak a podařilo se jim nejen vyrovnat, ale pak z penalty se poprvé v utkání dostat i do vedení 6:5. Rakovničtí, kteří v soutěži bojují o záchranu, se nevzdali a vytvořili si několik slibných příležitostí. Vávra a Beneš však nedokázali míč dostat do prázdné branky.

Tři minuty před koncem zápasu Veltěž rozhodla o svém vítězství střelou přes celé hřiště do opuštěné klece Kings, které v posledních vteřinách duelu definitivně potvrdila.

"Veltěž má velice zkušené mužstvo, které dokázalo eliminovat naší zbraň - hru s brankářem v poli. I když jsme se dostali do překvapivého vedení, nepodařilo se nám je udržet. V závěru zápasu nás soupeř přehrál a zaslouženě zvítězil. Přesto musím naše hráče za výkon proti velkému aspirantovi na postup do divize pochválit", poznamenal rakovnický trenér Marek Titlbach.

FC Kings Rakovník: Loder - Mokrejš, Schwendt, Tvrz, Vávra, Kopřiva, Bartyzal, Volráb, Beneš.