Poté, co sesadili z vedoucí příčky slánský Foboz, nechybělo moc k tomu, aby vzali body i současnému lídru.


FC Malibu Mladá Boleslav – FC Kings Rakovník
8:7 (4:4)


Po posledních třech kolech, v nichž vybojovali sedm bodů, necestovali Rakovničtí do Mladé Boleslavi odevzdaně a s vedoucím týmem přeboru, který se od začátku soutěže netají se záměrem postoupit do divize, sehráli vyrovnanou partii.
Domácí od začátku zápasu překvapivě hráli power-play. Asi proto, že na podzim v prvním vzájemném střetnutí dali Kings při tomto způsobu hry během několika minut pět branek. Tentokrát se však zmýlili. Hned první rakovnická střela na jejich svatyni znamenala vedení, které zařídil Havel – 0:1. Boleslav poté díky početní převaze v poli uzavřela hosty na jejich polovině, ale spolehlivý Hejduk její šance s pomocí obrany mařil. Naopak přišel druhý trest, když Urban chytře přehodil vysunutého brankáře – 0:2. Teprve poté se prosadili i domácí, kterým se během několika minut podařilo otočit brankový stav. Rakovničtí se však nevzdali a po perfektní přihrávce Kopřivy srovnal Urban skóre na 3:3. Z vyrovnání se ale neradovali dlouho, protože na polovině hřiště ztratili míč a soupeř samostatný únik zakončil střelou mezi nohy Hejduka – 4:3. Vyrovnat mohl Havel, ale jeho pumelice z trestného kopu skončila pouze na tyči. Aktivní Havel se dral i do dalších šancí a obrana Malibu s ním měla velké starosti. Přesto se Kings do přestávky podařilo brankový účet srovnat, když M. Došek využil přihrávku Urbana. Do druhého dějství již Boleslav nastoupila s klasickým brankářem, a tak hra byla vyrovnanější. Góly ovšem zpočátku stříleli jen domácí. V rychlém sledu dvakrát skórovali a dostali se do vedení 6:4. Rakovníku se podařilo po rohovém kopu snížit M. Doškem, ale soupeř znovu dokázal odskočit až na 8:5. Zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto, avšak Kings se podařilo brankami Mokrejše a Urbana snížit náskok Boleslavi na 8:7 a pořádně zdramatizovat závěrečné minuty duelu. Zkušení domácí si ale nakonec výhru vzít nenechali.
„S velkým favoritem na postup do divize jsme sehráli kvalitní zápas. Škoda, že jsme neproměnili více našich šancí a neodvezli si alespoň bod za remízu. V boji o záchranu v krajském přeboru však pro nás budou důležitá následující tři utkání. Doufám, že je úspěšně zvládneme a v soutěži se udržíme“, podotkl rakovnický trenér Marek Titlbach.
FC Kings Rakovník: Hejduk – Mokrejš, Urban, M. Došek, Havel, Kopřiva.

JAROSLAV MOKREJŠ