FC Kings Rakovník – SK Omask Kovo Kladno 5:2 (2:2)

I když Rakovničtí hráli pouze s jedním hráčem na střídání, zatímco soupeř měl o tři více, tak byli v úvodu zápasu aktivnější a rychlými přihrávkami dělali hostům problémy. Do první šance se dostal Baďura, ale ve slibné pozici pravou chvíli pro střelu prováhal. Krátce nato však Kopřiva vyzval ke skórování zkušeného M. Doška, a ten se nemýlil – 1:0.

Po této brance se „králové“ zatáhli do obranné ulity a vyráželi k nebezpečným brejkům. Kladenským dovolili jen střílet ze střední vzdálenosti, takže jejich projektily Herink bez problémů pochytal. V polovině poločasu se do úniku dostal Kopřiva, byl sražen a M. Došek z trestného kopu parádní střelou zvýšil na 2:0. Závěr prvního dějství ale patřil tlaku hostů, kteří dvěma góly skóre srovnali.

Těsně před odchodem hráčů do kabin je mohl ještě změnit rakovnický Konopásek, ale jeho puklici zastavilo břevno. Také vstup do druhé části duelu se rakovnickému týmu vydařil, když po třech minutách Kopřiva efektně patičkou přistrčil míč Baďurovi, který prudkou ranou z voleje zajistil vedení 3:2. Od této chvíle se už „králové“ zaměřili na defenzívu a bránění náskoku.

Přesto si Omask vypracoval dvě velké gólové příležitosti, ale brankář Herink měl svůj den a bravurními zákroky merunu za svá záda nepustil. Pět minut před koncem střetnutí přišel další důležitý moment, když Mokrejš u své svatyně vzal kladenskému hráči míč a své sólo přes celé hřiště zakončil střelou mezi nohy brankáře – 4:2. O chvíli později znovu Mokrejš vystihl přihrávku soupeře a tentokrát svůj samostatný nájezd zakončil kličkou gólmanovi - 5:2.

Hosté i za tohoto stavu dál bušili do obranné zdi Rakovníka ve snaze o korekci brankového účtu, což se jim nepodařilo. Naopak v poslední minutě mohl aktivní Mokrejš po dokonalé přihrávce Kopřivy zkompletovat svůj hattrick, ale brankář Omasku dokázal jeho střelu vyrazit na roh.

„Z vítězství mám samozřejmě obrovskou radost, protože před tímto utkáním bylo jasné, že prohra by nás připoutala ke dnu tabulky. Kluky musím pochválit, protože bojovali, dřeli a soupeře přehráli. Otázkou však je, zda by tento počet hráčů stačil na jiného soupeře, takže radost z vítězství mně kalí přístup několika našich hráčů, kteří bez omluvy k zápasu nedorazili. Měli by se nad sebou zamyslet. O to větší dík patří těm, kteří důležité tři body vybojovali“, poznamenal rakovnický trenér Marek Titlbach.

FC Kings Rakovník: Herink – Mokrejš, Kopřiva, M. Došek, Baďura, Konopásek. Trenér Marek Titlbach. (jm)