FC Kings Rakovník – TJTZ Atlantic Rakovník 11:4 (6:0)

Na stochovské palubovce vstoupili do zápasu náporem hráči Atlanticu, ale ten skončil už ve 3. minutě, kdy bomba Kešnera skončila v jejich síti. Poté Kings převzali režii duelu a soupeře zatlačili do hluboké defenzívy. V 6. minutě kanonýr Kešner po přihrávce Tomáše Lodera nedal brankáři Atlanticu Zachovi nejmenší šanci zasáhnout – 2:0. Krátce nato Mžourek s Kešnerem zcela rozebrali obranu hostů a Tvrz zvýšil na 3:0. V 8. minutě měl slibnou příležitost snížit John, který šel sám na Lodera, ale nepřekonal ho. Zanedlouho se opět blýskl Kešner, jenž si ze tří protivníků udělal slalomové tyčky, avšak Mžourek jeho přihrávku brankově nezužitkoval. O několik desítek vteřin se mu ještě nepodařilo dotáhnout své sólo do úspěšné koncovky, ale vše si Mžourek vynahradil v 11. minutě, kdy zahrál na housle Zachovi – 4:0. Po čtvrthodině hry, která se místy měnila v exhibici králů, Kešner s Tvrzem vyšachovali Atlantic a Vávra poslal míč do prázdné branky – 5:0. V 16. minutě si nejlepší hráč derby Kešner spolu s Vávrou pohráli s obránci i gólmanem Atlanticu a Tvrzovi nezbylo nic jiného než nasměrovat merunu do sítě – 6:0. Korigovat brankový účet mohl těsně před přestávkou Beneš, ale z půlky hřiště opuštěnou bránu Kings minul.

Do druhého dějství Atlantic vstoupil se snahou ukončit brankostoj Kings a odvrátit hrozící debakl. Nejdříve zaměstnal Lodera pěknou střelou Beneš, pak Schwendt pálil těsně nad. Naopak to byli „domácí“, kteří zvýšili na 7:0, o což se dalšími jeslemi Zachovi postaral Mžourek. Ve 25. minutě útočná akce dua Schwendt – Beneš zase ztroskotala na zkušeném Loderovi, aby vzápětí Kešner nabídl tutovku Vávrovi, který ji nezahodil – 8:0. Ve 30. minutě se poprvé radoval Atlantic, když John svůj únik téměř přes celé hřiště korunoval gólem – 8:1. Poté Loder ideálně přihrál Kučerovi, který však ze dvou kroků netrefil odkrytou klec hostů. Trest přišel ve 33. minutě, kdy centr Johna nasměroval za Loderova záda Doležal – 8:2. O dvě minuty nato sólo Kešnera zakončil Tvrz, jehož projektil se odrazil od břevna do sítě – 9:2. Autorem jubilejní desáté branky Kings byl Kešner. Ve 37. minutě John snížil na 10:3, ale Kučera pak změnil skóre na 11:3. Definitivní podobu výsledku dal v poslední minutě slušně hraného městského derby Jan Loder.

„První poločas se nám vůbec nepovedl. Nehráli jsme to, co jsme si před zápasem řekli. Byli jsme bez pohybu a soupeři umožnili získat velký náskok, který jsme už přes veškerou snahu po změně stran nemohli dohnat. Kluci jsou z vysoké porážky samozřejmě zklamaní, protože takhle si derby rozhodně nepředstavovali“, řekl po utkání trenér Atlanticu Jan Loder.

„Stejně jako v předchozích dvou zápasech jsme power-play hned od začátku soupeře zaskočili, a ten v první půli nenašel na náš způsob hry účinný recept. Po vysokém vedení z prvního poločasu naše tempo ve druhém trochu opadlo, což se dalo i čekat. Za předvedený výkon musím klukům poděkovat“, podotkl trenér Kings Marek Titlbach.

FC Kings Rakovník: T. Loder – Mžourek, Kučera, Vávra, Kešner a Tvrz. TJTZ Atlantic Rakovník: Zach – John, Doležal, Somol, Schwendt, Beneš a J. Loder.

JAROSLAV MOKREJŠ