Nejprve zahájil aktiv předseda svazu Marek Titlbach, seznámil všechny přítomné se soutěží, která by měla začít v listopadu. Naplánován je předsoutěžní futsalový turnaj, který se odehraje (jako celý soutěžní ročník) ve Sportovní hale v Rakovníku 28. září. Turnaj bude zkouškou pro nově založená družstva a také možností nahlédnout, co tento sport obnáší.

Do turnaje se můžete přihlásit i vy, a to do 22. září na tel. čísle: 733 155 080 nebo 728 611 713. Již loni odstartovala futsalová soutěž, ve které působilo šest týmů. Letošní ročník by měl být početnější. Nyní je přihlášeno sedm družstev a jedno je v jednání. Další případní zájemci o tento ročník jsou zatím vítáni, přihlásit se lze na stejném čísle jako do turnaje, nebo lze nelézt více informací na webu: www.okfrakovnik.ic.cz.

Zde se také hráči dozvěděli novely nebo rozhodnutí komise futsalu Rakovníka. Změna je např. v tom, že každý tým je povinen vozit na mistrovské utkání jeden míč na hru. Startovné pro oddíl zůstává 4.000 Kč na soutěžní ročník (pronájem haly, ceny, rozhodčí…).

Také je zachován trest po udělení červené karty – stop na minimálně jedno soutěžní utkání, další rozhodnutí dle zápisu a popisu přestupku rozhodčím.
Žluté karty se sčítají, v případě třetí udělené karty je možno vyplatit se 100 Kč nebo hráč stojí na jedno utkání. Při vyšším počtu karet se postupuje stejně. Utkání se budou hrát v pátek, popřípadě ve volném víkendu.

Tento aktiv byl pouze informativní, další schůzka se plánuje na úterý 28. září, kde se s konečnou platností rozhodne o počtu přihlášených mužstev a doladí se poslední úpravy.